avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 120 soluții astăzi
Forum Activitate pavel1960

Activitate pavel1960

succesiune dupa 27 ani de casatorie,ce drepturi are sotul supravietuitor la un
dupa 27 de ani de casatorie am dobandit impreuna cu sotia 2 apartamente la care suntem coproprietari.de 15 ani avem o fata in intretinere cu hotarare judecatoreasca dar protectia copilului nu a definitivat adoptia ,intre timp sotia a decedat. cum fac succesiunea in asa fel incat sa nu scot aceasta fata de la masa succesorala a sotiei,?? exista declariatie notariala a sotiei defuncte de dorinta de adoptie al acestui copil, nici pana la ora actuala aceasta nu sa definitivat........ce ma sfatuiti sa fac avand in vedere k sotia a decedat in decembrie 2009????? va multumesc anticipat...... pavel 1960
:sorry:X-(#-o
la ce varsta ma pot pensiona cu 10 ani grupa 1 de munca(munca an subteran),5 ani grupa 2 de munca(munca pe santier),14 ani grupa normala de munca,mentionez ca am 50 ani. LA 65 ANI??????????
MULTUMESC ANTICIPAT
La ce varsta va fi pensionat un barbat pe noua lege care a lucrat an grupa 1 de munca avand an vedere ca an legea actuala 1 an lucrat =1,6cotizat?????
dupa 27 ani de casatorie ce drepturi am la un ap. cumparat ampreuna,nu avem copii,nici sotia (decedata)nu are copii din alta casatorie,an schimb ai traiesc parintii,nu are frati sau surori. daca nu se face succesiunea an 6 luni se mai poate face dupa aceea,cresc taxele?
MULTUMESC ANTICIPAT,
PAVEL1960
P.S. VA ROG SA-MI RASPUNDETI LA TOATE NELAMURIRILE.
va rog sa-mi raspundeti si mie ce drepturi am ca sot supravietuitor dupa 27 ani de casatorie la un ap.la care suntem co-proprietari,neavand copii ampreuna?
MULTUMESC ANTICIPAT
PAVEL1960:-/