avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 827 soluții astăzi
Forum Activitate Epure Roxana

Activitate Epure Roxana

Buna seara.As vrea sa va intreb daca s-a hotarat legea pt cresterea copilului ca nu au arata nimic la stiri si m-am gandit ca poate dvs.stiti ceva.Va multumesc
Răspuns la discuția Concediu medical
Tocmai de asta vreau sa-mi iau medical pt ca lucrez intr-un depozit care se muta si nu pot sa depun efort fizic,dar pe seful nostru nu il inereseaza ca esti gravida.Daca merg in continuare la munca pot sa lucrez mai putine ore pe zi?
Răspuns la discuția Concediu medical
Cred ca beneficiez,ca lucrez din data de 14 10 2009 si am incercat sa-mi iau concediu medical si nu vor sa-mi dea pt ca nu am vreo boala anume,ci numai sunt insarcinata.Cum pot sa procedez?
Buna seara.Ma numesc Epure Roxana si as vrea sa-mi spuneti si mie daca am dreptul la concediu medical daca sunt insarcinata in 24 de saptamani si cum se procedeaza daca am dreptul.Va multumesc
Răspuns la discuția indemnizatie copil
Buna seara.Am si eu o nelamurire.Daca vreau sa raman insarcinata,dar firma ne baga in concediu fara plata cate doua-trei zile pe luna timp de patru luni,ma afecteaza cu ceva?mai beneficiez de indemnizatie crestere copil?
Răspuns la discuția indemnizatie copil
Dar,nu ma afecteaza daca am concediu fara plata pana la data nasterii copilului?am 12 luni pana nasc,dar osa am si concediu fara plata
Am o colega,care e in aceeasi situatie.Este insarcinata in patru luni si daca ne baga in concediu fara plata timp de cinci luni,cate doua zile pe luna,mai beneficiaza de indemnizatie copil?
Răspuns la discuția indemnizatie copil
Adica,sa inteleg,ca,daca sunt doar doua zile de concediu fara plata pe luna nu ma afecteaza cu nimic?
Buna dimineata.As vrea sa va intreb,daca,in caz,ca sunt insarcinata si firma ne baga cate doua zile pe luna in concediu fara plata,timp de cinci luni,mai beneficiez de indemnizatie de crestere copil?
Răspuns la discuția Concediu de maternitate
Buna seara.Lucrez la o firma de cinci luni si as vrea sa stiu daca raman insarcinata,beneficiez de indemnizatie crestere copil?Va multumesc