avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 276 soluții astăzi
Forum Activitate viperbossxxl

Activitate viperbossxxl

Cum pot inscrie un autoturism din anglia doar pe baza certificatului de export?
buna ziua.am si eu o problema cu privire la un teren de la mama mea ce l-a primit mostenire,dar nu a facut nici un act de proprietate pe el.acum ea mi l-a dat mie,si as vrea sa fac actele de proprietate pe numele meu.cum trebuie sa fac ,si la ce costuri trebuie sa ma astept?cu rudele ei pot lua legatura,deci nu e nici o problema cu semnatura lor daca ar fi nevoie.va multumesc
DE unde pot sa aflu cat mai este de plata la o masina in leasing?Cei de la compania de leasing nu vor sa-mi spuna...m-ar interesa sa cumpar o masina si as vrea sa verific cat mai este de plata la ea.
am si eu o intrebare.sa spunem ca nu mai pot plati in continuare rata la masina mea.as mai putea circula cu masina?exista posibilitatea sa ma opreasca politia pe strada pt ca n-am mai platit rata si sa-mi ia masina?.sau cum procedeaza cei de la leasing?(masina nu e pe numele meu,am cumparat-o de la cineva)).
Răspuns la discuția mercur alb lichid
nu se poate vinde nicaieri legal.... asa e????
asa ma gandeam si eu sa fac,sa-l duc la politie,dar daca il duc cred ca astia ma inchid.am inteles ca se foloseste si la prelucrarea bijuteriilor.asa o fi?
exista undeva in tara vreun loc unde as putea duce mercur pentru al valorifica?
ynocentta a scris:

Pentru un raspuns pertinet ,reveniti cu precizari,privitor la motiv lipsa documente,
provenienta
de la cine am cumparat masina mi-a dat doar certificatul masinii.cartea a zis ca mi-o trimite prin posta pt ca o are bagata prin firma.am tot vorbit cu el dar nu vrea in nici un fel sa mi-o trimita.as putea face rost de carte fara sa mai incerc sa iau legatura cu proprietarul?
de la cine am cumparat masina mi-a dat doar certificatul masinii.cartea a zis ca mi-o trimite prin posta pt ca o are bagata prin firma.am tot vorbit cu el dar nu vrea in nici un fel sa mi-o trimita.as putea face rost de carte fara sa mai incerc sa iau legatura cu proprietarul?
de la cine am cumparat masina mi-a dat doar certificatul masinii.cartea a zis ca mi-o trimite prin posta pt ca o are bagata prin firma.am tot vorbit cu el dar nu vrea in nici un fel sa mi-o trimita.as putea face rost de carte fara sa mai incerc sa iau legatura cu proprietarul?
am o masina fara acte .pot sa o inmatriculez?