avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 733 soluții astăzi
Forum Activitate BOGDAN EUGEN

Activitate BOGDAN EUGEN

Discuție solicit ajutor
Salutare am o intrebare, unde poate fi reclamat angajatorul in cazul nerespectari contractului de munca???acesta refuza plata salariului odata ce a primit preavizul de la angajat si aduce injurii, amenitarii angajatuluiX-( vamultumesc
Răspuns la discuția pot cere restituirea taxei auto?
sincer restituirea taxe se face la un avocat:slap: costa in jur de 100ron si percepe 10/suta din taxa dar dureaza aproape 1 an pana la primul termen de judecata!
Răspuns la discuția CINE SUNTEM NOI???
Pentru un inceput de an va indemn sa vizionati acest clip si sa va expuneti o parere:bow: acest clip eu il numesc STINTA SI RELIGIE

[ link extern ]

Sa mai si citim ceva. cine are timp sa ne spuna ce carte a citit si ceva comentarii....:bow:

:thumbup::bow:.Sa incepem cu inceputul eu am citit 2 luni cartea (CODUL LUI ORESTE) LUMEA ESTE OGLINDA IN CARE TE PRIVESTI. comentariu: este o carte deosebita, si o recomand
iar cartea 2. tot ORESTE ( LA INCEPUT VA FI SFARSITUL) EXTREM DE INTERESANTA:bow:
SUNT INTREBARI? :foottap::thumbup::worthy:
Răspuns la discuția Un altfel de timp liber
pt noi totii:hammer::clapping: o zi mai buna:thumbup::tomato::tomato:
Răspuns la discuția FIRME RECUPERARE ILEGALE
sincer daca aceasta persoana ar fi in impas nu cred ca voi ameninta si mai de graba incerc sa caut o rezolvare:bow: si dupa cum stim ca instantele tolereaza acest sistem si datornicul se angajeaza ca in data va stinge debitul instanta si creditorul nu mai pot face nimic, totusi cand furnizorul de servicii nu onoreaza contractul legal ce va face instanta???? in toate contractele sub prestarii servicii exista clauza de gratie, nu??? sau ma insel??? la noi in romania cine nu stie este abuzat:foottap: si sincer cred ca statul este dator sa ofere locuri de munca nu instanta:slap: oare cine este de vina cand o persoana datoare se inscrie la o primarie sub numele de (munca in folosul comunitati ) si nimeni nu stinge datoriile??
si inca un lucru eu daca sunt o firma de recuperare debite cei cu datori vor merge la munca. cum??? exemplu: 1000 persoane cu datoria de mai sus ! undeva in tara asta este nevoie de forta de munca, nu?? curatenie stradala???? 3 luni si cei 1000 sa-u achitat??? doar ca la noi totul este mai greu:hm::acute::tomato:
Oare este normal ca o firma de recuperare sa amenite datornicul??? eu consider ca in momentul in care o persoana aflata in impas fara un loc de munca, fara niciun venit pe o mare perioada de timp sa nu mai plateasca datoriile catre firmele de telecomunicati si ipozite la primarii, in UE se ( poarta) =D> sa dam un exemplu: persoana x are un abonament la un furnizor de servicii de telecomunicati si suna anuntand ca va plati de indata ce are posibilitatea financiara cerand amanarea plati furnizorul sa nu poata vinde acel debit nimanui:surrender: si consider ca atunci justitia si asa super aglomerata nu va mai avea dosare fara sens.
ce parere aveti????
azi aplaud in mod deosebit=D>=D>=D>@Iulian Manea=D>=D>=D> pentru un status deosebit
"Si precum voiti sa va faca voua oamenii,asemenea faceti-le si voi lor":bow::bow::bow:
gmancila a scris:

Aplauze pt statusul lui @Ana-Cer

=D>=D>=D>

"Cu cat statul este mai corupt, cu atat va emite mai multe legi.


=D>=D>=D>=D>=D>=D>=D>=D>=D>=D>

Merita multe aplauze pt acest status, parerea mea.


si eu sunt de acord cu acest status pe care il aplaud azi=D>=D>=D>