avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1747 soluții astăzi
Forum Activitate lucretialipcei

Activitate lucretialipcei

Discuție RECLAMATIE
buna ziua,
sunt angajata unei societati comerciale pe care am reprezentat-o prin imputernicire notariala dar din decembrie 2009 sunt in concediu de maternitate si acuma m-am trezit cu o plangere penala efectuata de catre Finantele Publice pentru neplata unor taxe acumulate anul acesta cand eu nu mai lucram;
Va rog sa imi spuneti ce trebuie sa fac, deoarece acestia mi-au mai creat acest gen de probleme acu 2 ani cu toate ca eu nu fac altceva decat sa execut ordinele asociatiile si am mai multe dovezi ca atat eu cat si firma suntem persoane vizate ;
In acest sens vreau sa fac la randul meu reclamatie atat institutiei cat si conducerii in special si va rog sa ma ajutati in intocmirea ei daca aveti cateva sfaturi sau situatii similare anterioare si unde trebuie sa depun reclamatiile ;
Exista vreu organ superior Finantelor Publice sau un organ care protejeaza persoanele juridice ?

VA ROG SA IMI MAI SPUNETI DACA SITUATIA FINANCIARA A FIRMELOR ESTE PUBLICA UNDEVA PE ORASE SAU DACA POT SA O SOLICIT ? MA INTERESEAZA FIRMELE DATORNICE LA STAT DINTR_O REGIUNE SI EXECUTARIILE SILITE EFECTUATE ? IMOBILELE SAU IMOBILIARELE SCOASE LA VANZARE PRIN LICITATIE PUBLICA DE CATRE FINANTELE PUBLICE /
Va multumesc anticipat
Lidia
Buna,
este normal ca finantele sa puna sechestru in CF pe doua bunuri in valoare totala de 400.000 euro pentru o datorie de 40000 euro , fara nici o evaluare in prealabil????
Pot sa fac undeva plangere???Ce pot sa fac??
Multumesc
Letitia
Discuție administrator
Buna ,
am fost imputernicita unei societati prin procura notariala de a administra o firma.
Societatea s-a aflat in imposibiliatea de a plati taxele la bugetul de stat datorat de angajator si angajat in ultimul an .
Desi finantele au pus sechestru pe 2 bunuri cu o valoare de 50 ori mai mare decat datoria , mi-au inaintat si mie dosar penal iar acuma urmeaza sa ma prezint la Parchet pentru audiente.Este normal acest lucru si ce ar trebui sa fac , deoarece eu doar am executat ordinele asociatului unic si efectiv nu au fost bani disponibili in firma pentru aceste taxe??
Multumesc .
Discuție Fonduri UE
Buna ziua ,
va rog sa ma lamuriti daca exista ceva programe la ora actuala pentru acordare de fonduri pentru investiti -Societati nou infiintate sau societati mai vechi dar aflate pe pierdere,Multumesc.
Discuție Evacuare
Buna ,
locuiesc intr-un apartament in chirie al unei societati .
Finnatele au pus sechestru pe acest apartament pentru neplata taxelor .
Ce se intampla in continuare???Finantele va soate apartamentul la vanzare si eu voi fi evacuata , desi am contract pe inca 2 ani si jumatate???
Discuție facilitati
Buna ziua,
Va rog sa imi spuneti daca exista vreo lege aprobata sau vreo portita referitoare la
plata esalonata a datorilor catre stat acumulate intr-un an ??
Multumesc
Leti