avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 766 soluții astăzi
Forum Activitate andrutza4uus

Activitate andrutza4uus

corect, nu as fi putut sa o utilizez dar in sarcina cui cade sa o plateasca? eu daca domane fereste nu pot duce la bun sfarsit lesingul ce am facut? imi mai recuperez eu taxa? plus ca eu o am facturata cu TVA.
mi se prcizeaza taxe suplimentare dar sunt exact mentionate+costul aferent acestora...si daca e obligatia mea sa o platesc nu era si obligatia lor sa ma instiinteze de ea...sau este subinteles ca eu platesc taxa de mediu desi sunt un utilizator...
si noi suntem cu capital de stat si asa ne- am raportat.
Verificati Ordonanta 79/2008.
va spun maine exact de la serviciu...ati zis ca este vorba de o institutie publica si eu va spuneam maximul la care ajunge...mininum este 750 de lei.
stiu ca s-a modificat acum legea..nu stiu care si nu se mai prevede obligativitatea rechemarii angajatului caruia i s-a desfiintat postul,. am inteles ca dupa 30 de zile poate fi angajata o alta persoana fara nici o problema pe un post desfiintat.cred ca in codul muncii sa cautati.
stiu ca pentru directorul general noi ne raportam la salariul secretarului de stat, nu poate sa-l depaseasca. ma gandesc ca adjunctul implicit trebuie sa aiba mai putin sau maxim la fel.
Eu nu inteleg de ce va raportati la 01.12.2012
ls noi la serviciu sporurile se iau la salariul efectiv realizat in luna, prin urmare pentru zilele de CO nu se acorda spor. se calculeaza realizatul, se adauga sporul, ptn CO ramane acelasi salariu de incadrare, dar doar atat.
Si eu am greist deconturile si trebuie sa duci jurnalele de cumparari si de vanzari si balanta, mie cel putin asa mi le-au cerut de fiecare data. pui si o cerere prin care soliciti corectarea decontului datorita unor erori materiale. daca nu m-a mai invatat cineva ca erorile din deconturile anterioare sa le trec in urmatorul decont la regularizari de taxa. eventual mai intreaba la asistenta contribuabil la finante, cum vor doamnele de acolo.