avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 890 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters138896

Activitate ContSters138896

Discuție SOMAJ SI CCC
Sint somer de la data de 01 06 2010 trebuie sa nasc sfirsitul noiembrie intrebarea mea este ca pot beneficiez concediu crest.copilu 2 ani? si dupa 2 ani pot sa continu somaj? MULTUMESC
Răspuns la discuția somaj
multumesc raspunsurile da am gresit art 65/1 este si am 12 luni cotizate la somaj si mai mult.
Discuție somaj
Am si eu o lamurire pe car nam primit raspuns ieri la somaj.S_-a suspendat firma unde am lucrat s-a desf contr cu art 61/1 sint gravida 3 luna am 4 ani si jumata lucrata acum.Ieri am dat dosar pentru somaj si a spus acolo ca inca nu stie ce se face cu dosarul meu trebuie sa vorbeste cu juridista si a trimis dosarul meu la juridist. Acum nu stiu daca beneficiez la somaj sau nu ce pot sa fac?MULTUMESC raspunsuri.
Buna ziua! daca am fost 2luni in concediu de boala in timpul asta plateste trebuie sa plateste dupa mine somajul patronul? deci acum trebuie sa pun dosar pentru somaj si eu am fost anul trecut 2 luni concediu de boala si nu stiu daca asta 2 luni incluse inconteaza. multumesc
Discuție somajul
Buna seara!am si eu nista intrabari .Stiu ca pina 30 de zile trebuie sa pun dosarul pentru somaj.DACA nu pot sa pun dosarul numai dupa 30 zile nu am drept la somaj? multumesc.
Discuție decizie
BUna ziua !am si o lamurire va-rog ajutati.Am primit preavizul in data de 23 04 2010-pina14 05 2010si o saptamina a trecutseful meu nu raspunda la telefon nu pot sa vorbesc cu ea. acum ce pot sa fac ? multumesc
Răspuns la discuția concediu cresterea copilul
MULTUMESC MULT RASPUNSURI!mai am o intrebare dupa 2 ani cresterea copilul pot sa continuam somajul?
BUNA ZIUA!AM niste intrebari sint someri si sint gravide de 2luniam drept la concediu prenatal si cite zile cine plateste prenatalul?Dupa nasterea copilul am drept la concediu de cresterea copilul 2 ani?MULTUMESC
Răspuns la discuția desfacerea contract de munca
MULTUMESC TOT RASPUNSURILE. eu am dat deja adeverinta de la dr.ginecolog;si a dat inapoi.
BUNA SEARA! am si eu intrebariva-rog ajutati. Lucrez la o firma si sint insarcinata 2luni ieri a anuntat seful ca de la 1 mai desfinceaza dispeceratul unde lucrez,dar la colega mea nu a zis nimic.NU stiu acum ce sa cred numai de la mine vrea sa scapa.cu ce articol trebuie se desf.contractul daca inghide dispeceratul?MULTUMESC