avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Activitate mirelaea

Activitate mirelaea

Discuție restante
buna ziua. am un card de credit pe care nu l-am mai platit din octombrie 2009.intrebarea mea este daca restantele sa prescriu si in cat timp
Răspuns la discuția executare silita
eu de unde pot sti daca e cu titlu executoriu?
nu trebuia sa-mi trimita si mie o hotarare judecatoreasca
obligatiile aferente cardului de credit ......nu au fost respectate.Prin urmare ne vom exercita dreptul de a demara procedura de executare silita conform art. 371 cod procedura penala.Acest demers incepe prin evaluarea tuturor bunurilor in vederea inceperii procesului de executare silita.Prezenta constitue punerea in intirziere conform disp.art.1079 cod civil. Cam asa suna o scrisoare pe care am primit-o de la o firma de recuperari.Intrebarea mea este aceasta o scrisoare pt executare silita?Sau doar sa ma sperie?
buna ziua.numele meu este mirela si am cumperat electrocasnice cu buletinul la care am platit ratele dar odata cu acestea mi s-a dat si un card de credit cu o limita de 400 de lei de pe care am scos 200.am platit o perioada dar datoria in loc sa scada crestea.nu am mai platit nimic din 2009 nu mai stiu ce luna dar acum imivin scrisori de la firme de recuperare credite.suma a ajuns la 2900 lei si ma ameninta cu executarea silita
eu nu am nici un venit dar am un apartament jumatate cu fratele meu.CE MI SE POATE INTIMPLA SI CE SA FAC?
Discuție donatii
am doi copii de 2 si 12 ani le pot dona lor partea mea din apartamentul ce il detin impreuna cu fratele meu?si daca da eu voi mai aparea ca si detinator de proprietate?
Discuție datorii
eu impreuna cu fratele meu detinem un apartament.eu am o rata la un card de credit pe care nu l-am mai platit de 6 luni.intrebare;se poate ajunge la o executare silita pe partea mea de apartament?datoria la card e de aproximativ 4000roni
Discuție somaj
buna ziua.intrebarea maea este: dupa ce am terminat concediul pt cresterea copilului pina la 2 ani am reinceput lucrul la aceeasi firma dar dupa 4 luni firma trimis angajatii in somaj.eu pot beneficia de somaj?