avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1072 soluții astăzi
Forum Activitate balasa.sorin

Activitate balasa.sorin

nu ma lamureste acest art din cod
Inainte de pronuntarea unei hotarii judecatoresti la fond trebuie sa cerem instantei sa individualizeze cheltuielile de judecata.practic sintem mai multi reclamanti care cerem acelasi lucru.Sintem fosti colegi de munca care am cerut daune de la fostul angajator

Inainte de pronuntarea unei hotarii judecatoresti la fond trebuie sa cerem instantei sa individualizeze cheltuielile de judecata.
Instanta a decis sa platim in solidar4900lei eu impreuna cu alti doi fosti colegi.
Am platit partea mea reprezentind o treime din suma la casieria creditorului si
l- am notificat ca mi-am achitat partea mea din datorie.
Mentionez ca nu s-a emis deocamdata titlu executor am platit-o voluntar.Mai pot fi eu executat daca un alt debitor nu i-si achita partea.am iteles ca da .Creditorul e obligat sa i-mi inmineze o hirtie prin care sa se ateste plata in intregime a datoriei pentru ca sa pot sa i-mi recuperez banii de la cel care nu plateste
Instanta a decis sa platim in solidar4900lei eu impreuna cu alti doi fosti colegi.
Am platit partea mea reprezentind o treime din suma la casieria creditorului si
l- am notificat ca mi-am achitat partea mea din datorie.
Mentionez ca nu s-a emis deocamdata titlu executor am platit-o voluntar.Mai pot fi eu executat daca un alt debitor nu i-si achita partea
Daca nu aveti contract cu ei ii puteti da afara cu forta ,comportati-va ca un proprietar,dupa care schimbati iala.Alta data cind faceti un contract il faceti pe perioada limitata respectiv pentru care a-ti primit banii.ma refer la contractul cu fiscu si cu chiriasii
primaria Independenta refuza eliberarea documentatiei pentru obtinerea certificatului de mostenitor,intrucit nu am titlu de proprietate in original. Desi la registru agricol exista o copie dupa acesta pe care am si obtinut-o.mentionez ca varul la care exista originalul nu doreste sa il dea sa fac o copie legalizata.doresc sa mi se comunice daca e legal sau e un abuz in serviciu.
astept o indrumare
Va multumesc Ing Balasa Sorin