avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 842 soluții astăzi
Forum Activitate AVOCAT BUCURESTI

Activitate AVOCAT BUCURESTI

puteti da cererea pe proprie raspundere, facuta de dvs fara asistenta notarului daaaar ca sa aveti succes trebuie sa depuneti si inscrisuri doveditoare.
Răspuns la discuția ACCIDENT RUTIER
nu cred ca se pune problema ca sa faceti puscarie cred ca doar amenda si in functie de cine va iesi vinovat, veti fi obligata la reparaea pagubei.
b_rayne a scris:

Va rog mult sa ma luminati in urmatoarea problema: in anul 2003 mama mea a intentionat sa cumpere un apartament de la o "doamna" si a semnat la sediul agentiei imobiliare un antecontract de vanzare cumparare, a platit avans, comision, etc... Dupa 4 ani in care s-a chinui in fel si chip sa o faca pe individa sa aduca actele apartamentului si sa facem contractul de vanzare-cumparare, mama a decis sa o dea in judecata, doar ca...surpriza!! Antecontractul de vanzare cumparare intocmit la agentia imobiliara este completat cu datele fratelui meu si semnat de catre mama! Este valabil acest act in aceste conditii? Vanzatoarea cere acum verificarea de scripte si constatarea nulitatii contractului. Ce optiuni avem?
Va multumesc anticipat pentru raspunsul dumneavoastra!


nu prea cred ca este valabil dar nici nu pot da un raspuns cert atata timp cat nu stiu ce scrie in el.
dar cu datele lui x si semnatura lui y, nu cred ca rezolvati ceva.
Răspuns la discuția succesiune
ar trebui sa apelati la un avocat, macar sa va conceap actiunea.
dvs o sa trebuiasca sa mergeti in instanta.
daca va mi amintiti de unde a fost cumparat apartamentul ca sa mergeti acolo sa scoateti un duplicat.
Răspuns la discuția mostenire
si donatia poate fi tare usor atacata, avand in vedere cazul relatat de user.
Răspuns la discuția Incendiu casa din vina vecinilor
incercati o actiune impretentii impotriva vinovatului.
ar trebui si plangere penala pt distrugerea bunului si sa cereti daune.
acestea sunt 2 variante impotriva vinovatului. ar mai fi saactionati si primaria si sa le cereti despagubiri.
Răspuns la discuția vanzare imobil legea 112
stefma, cel mai sigur afli de la un notar, ca pe langa cele indicate de colegi, fiecare notar mai cere cate ceva.
Răspuns la discuția Dosar in arhiva
dosarul nu mai este in arhiva cu vreo 7 zile inainte de termen si nici vreo 4-5 dupa termen.
depinde de acte dar le puteti depune si la termen.
ma gandesc sa nu aveti ceva acte care se cere a fi depuse cu cel putin 5 zile inainte de termen.
Răspuns la discuția AJUTOR DECES
Dumnezeu s-o odihneasca.
ajutorul este de 1700 lei
Răspuns la discuția Înșelãciune
eu unul as zice ca dvs ati avea castig de cauza si daca mergeti pe civil cat si pe penal. puteti sa-i cereti daune pt lipsirea de folosinta. puteti de asemenea sa ii faceti actiune ca prin hotararea judecatoreasca sa fie obligat sa incheie contractul.