avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 769 soluții astăzi
Forum Activitate mikiank

Activitate mikiank

Discuție locuinte anl
buna ziua! as dori sa stiu si eu cum decurg lucrurile daca stai cu chirie intr-o locuinta anl.dupa cat timp poti sa o cumperi , care sunt avantajele si dezavantajele acestor locuinte???:clapping:
buna ziua !am 20 de ani si de curand am nascut o fetita.eu nu am lucrat niciodata iar sotul meu are un salariu de 1600ron.as putea face vre-o cerere pentru vrun ajutor social pt a beneficia de indemnizatie si eu???:oops:
buna ziua!eu locuiesc cu soacra in casa iar aceasta se simte foarte rau.daca doamne fereste ea moare banca poate veni sa ia casa (ea avand un credit de 2000ron)?pe langa asta sotul meu mai are doua surori care nu se intereseaza de soacra mea.ele pote veni cu pretentie la casa dak noi dovedim ca am avut grija de soacra si am si renovat in casa.tin sa mentionez k soacra nu vrea sa imi faca acte
. soacra mea are si asigurare de viata asta conteaza?
Răspuns la discuția pot dovedi legii k e nebuna??
stiu asta si cedeti-ma ca am incercat dar sotul meu tine foarte mult cu mama lui si ii ia apararea.la un moment dat ma face sa cred ca el nu tine nici la mine si nici la copil.i-am propus sa ne mutam dar nu vrea sa o lase singura pe soacra mea.si mi-a zis ca daca ajungem la divort el imi va lua fata
Răspuns la discuția custodia unui sugar de 2 luni
multumesc pentru sfaturile pe care mi le-ati dat
problema este ca el mi-a zis ca daca ne despartim el imi va lua copilul.iar asta nu voi suporta
buna seara!eu locuiesc impreuna cu soacra mea care sufera de depresii si ia pastile pentru asa ceva .la un moment dat incepe sa ne minta sa inventeze tot felu de lucruri numai sa ma faca sa ma cert cu sotul.la un moment dat m-am gandit si la divort din cauza acestor probleme dar este o problema.eu momentan nu am nici un venit si am un sugar de 2 luni .exista posibilitatea sa imi ia fata daca eu dovedesc ca CU ajutorul parintilor mei voi avea grija de ea???????imi este foarte teama ca legea sa imi ia fata si sa creasca in preajma soacrei :((:((:((
buna ziua!am si eu o problema nu prea ma mai inteleg cu sotul meu si as vrea sa stiu dak el ar putea sa imi ia fata de 2 luni dak s-ar ajunge la divort.tin sa mentionez k eu momentan nu am nici un venit iar soacra cu care stau in casa are niste probleme cu depresiile?are sotul meu posibilitatea sa imi ia fata??va rog raspundeti-mi.va multumesc
Discuție legea pensiei?
buna seara!!tatal meu are 53 de ani si a lucrat pana acum la CFR marfa ca mecanic ajutor.el avea grupa doua ia cei de la CFR i-au spus ca se incadreaza la pensie.apoi am vorbit cu cineva de la Casa de pensi si tot asa a zis ca nu-i nici o problema si ca iese la pensie.tata a lucrat de 20 de ani la CFR dar inainte a mai lucrat si la alte firme.in total ar fi 28de ani jumate de cotizare.dosarul de pensionare i-a fost respins pe motiv ca nu se incadreaza dupa noua lege.apoi am dat Casa de pensi in judecata dar toate dosarele au fost respinse si al tatalui meu si al altor persoane.dar am inteles ca trebuie sa primesti acasa o instiintare cu motivul pentru are s-a respins dosarul si pe baza carei legi.este adevarat??tin sa mentionez ca tatal meu este din judetul Olt si am observat ca cei de acolo sunt mai aspri.ce ma sfatuiti sa fac????=D>:thumbup:
Răspuns la discuția custodia unui sugar de 2 luni
pot spune ca nu am alte probleme de sanatate ,nu am depresii sau vrun caracter neadecvat care ar putea afecta fata