avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 434 soluții astăzi
Forum Activitate destoian

Activitate destoian

Buna ziua,

Va rog sa-mi spuneti care este salariul minim brut pentru studii superioara avand in vedere ca voi fi angajat cu aceeasi funcitie ca si specializarea mea. Multumesc!
Răspuns la discuția Proces Dosar Duana CARPATICA ASIG
salut, imi pare rau sa aud ca ai avut nefericirea de a avea un accident cu un asigurat la carpatica, eu am patit la fel numai ca am fost vatamat corporal(eu motociclist), iti ppot spune toti pasii pe care i-am uramat, am luat hartia scrisa de la ei cu decizia de la expertiza tehnica de la ei, am facut o reclamatia la CSA,se paote face direct pe site-ul lor, dupa aceea am fost la un avocat i-a chemat la o conciliere amiabila, si dupa aceeea procesul, sincer sa iti spun si nu vreau sa iti tai elanul sansele sunt 50% de a castiga. Ai mare grija si ia-ti un avocat specializat pe asigurari care a mai avut deaface cu carpatica si a castigat cu ei.INARMEAZATE CU MULTA RABDARE , Succes
Buna ziua, daca aveti probleme cu firma Carpatica , inarmativa cu foarte multa rabdar.Mult noroc
Buan ziua , caut un avocat din Bucuresti pentru a ma reprezenta in instanta intr-un proces cu firma Carpatica Asi,cu conditia da a face plata avocatului si onorariul ,acord si procent din despagubire la sfarsitul procesului Rog seriozitate maxima
Răspuns la discuția Returnare Carte De Munca
Multumesc tuturor pentru raspunsurile acordate , maine o sa ma duc sa le duc cartea de munca celor de la contabilitate.
Răspuns la discuția Returnare Carte De Munca
Cartea mea de munca este la mine , dar mi-au transmis cei de al contabilitate ca ei trebuie sa returneze cartea de munca la itm si ca o sa primeasc o amenda.
Buna ziua, am fost la contabilitate la firma unde lucrez sa iau cartea de munca , doamnele de acolo au facut o hartie pentru a scoate cartea de munca si am luato, mentionez ca aveam nevoie pentru banca in vederea obinerii unui credit, eu am uitat sa duc cartea de munca inapoi si acuma doamnele m-au contactat sa o duc si imi spun ca o sa platesc o amenda.De ce trebuie sa o platesc? In ce consta acea amenda? si cum pot sa scap de ea???Pot s-o dau pierduta si sa scaap de amenda???
Buna ziua , un coleg de al meu a fost numit director adjunct avand mult mai multe atributii decat avea inainte, aceasta numire si avansare a fost facuta de catre administratorul firmei, intrebarea mea este are vreo valoare in fata legii acea numire-avansare in grad a colegului avand in vedere ca acea hartie este facuta la calculator cu stampila firmei si cu semnatura administratorului fara ca , hartie sa fie inregistrata la ITM sau la vreo alta institutie???????
Buna ziua in luna Iunie am suferit un accident rutier, eu motociclist si cu o domnisoara care se afla la volanul unui autoturims care acuma am vazut ca la detinator este o firma care pe site la ministerul Justitiei la oficiul national al registrului comertului la acea firma scrie urmatoarele: Stare firma :- radiata : art.31 din L359/2004 , Data ultimei inregistrari la RC : 29.01.2007 . Intrebarea mea este : Mai are voie acea masina sa circule avand in vedere ca firma este radiata, sau este posibil ca acea masina sa circule avand in vedere ca pe talon este acea firma ca detinator??????????
multumesc pentru sfaturi, in instanta o sa ma duc...marele avantaj il am pentru ca un polititst aflat la 20 m de la locul accidentului imi va fii si martor