avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 371 soluții astăzi
Forum Activitate v.gabriel

Activitate v.gabriel

puteti sa imi spuneti si mie care e masura pe care se pot lua fonduri pentru piscicultura si care sunt criteriile de elegibilitate si alte informatii?
multumesc mult
am un srl si am obtinut o finantare pe masura 121 iar proiectul e realizat, mai urmeaza daor cei 5 ani de umarit din partea apdrp.
am inteles ca se pot sa predau actiunile firmei doar ca cel care ma urmeaza trebuie sa indeplineasca aceleasi conditii de eligibilitate.
intrebarea mea este: in cazul in care fac acest lucru si vreau sa accesez alte fonduri, pe alta masura exista posibilitatea ca acest fapt sa constitue o problema?
este adevarat ca incepand din anul 2011 se va implementa o lege prin care statutul de broker de asigurari va fi castigat doar in urma unui curs ce va ajunge sa coste pana la 2500 ron, urmat de un examen?
un administrator de firma poate avea licenta de audit si poate presta servicii in acest domeniu , firma la care e administrator avand obiectul de activitate in alt domeniu? adica poate fi si pfa?
am citit de curand ordonanta de urgenta 17 din 2010 referitoare la renta viagera. in completari si pe net scria ca nu se maidepun dosare pentru renta viagera. intrebarea mea este nu se mai plateste deloc renta viagera sau pentru cei aflati in program se continua plata acesteia? multumesc
am depus cererea de plata pentru un proiect feadr. de la mediu mi s-a dat o nota de constatare in care e mentionat ca firma nu are nevoie de autorizatie de mediu. mi s-a explicat ca nu e nevoie fiinca nu am teren in exploatare si efectuez servicii la terti mentionez ca nu am titlu de proprietate ci doar contract de inchiriere a unui spatiu betonat si a unui birou..
cei de la feadr nu au fost de acord si exista posibilitatea sa nu imi accepte cererea de plata din acest motiv.
pana la urma care e actul necesar? am sau nu nevoie de aceasta autorizatie de mediu?
daca firma e inscrisa in acest program si proiectul i-a fost acceptat iar in proiect e prevazut ca prin acest proiect se creaza 5 noi locuri de munca, firma nu mai poate avea alti angajati in plus?
Discuție masura 312
buna ziua. daca sunt asociat unic la o firma care a castigat un proiect pe masura 312 pot angaja pe cineva ca director al firmei care sa raspunda de aceasta, urmand ca eu sa plec din tara? firma e srl infiintata anul trecut iar proiectul a fost castigat anul acesta urmand sa mai primesc doar fondurile nerambursabile. in ghid scrie ca in decursul a 5 ani nu se poate face nici o modificare mar la proiectul initial si ca e urmarita implementarea proiectului.