avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 589 soluții astăzi
Forum Activitate shm

Activitate shm

Buna ziua, daca nu mai doresc sa platesc ratele la un credit ipotecar si le inapoiez cheile, ce se intampla mai departe, pana cand ma pot urmari,cat din salar imi poate retine?
Buna ziua,daca detin o proprietate pe firma si vreau sa o vand pe persoana fizica,dar in acte este mult subevaluata, nu pot sa o vand cu suma aceasta?
As dori sa stiu daca nu mai vreau sa platesc ratele la banca si le dau casa inapoi ce consecinte pot avea daca nu isi recupereaza intreaga suma din creditul ramas?Mentionez ca nu mai am alte proprietati pe numele meu,doar salariul de care se poate atinge si care nu e mare. Multumesc anticipat.
Discuție OUG 50 si Banca
Daca am facut o adresa catre banca prin care nu sunt de acord cu comisionul de risc, iar in caz de raspuns nefavorabil nu voi merge la Anpc decat peste cativa ani, voi mai putea avea castig de cauza?
Daca nu ma duc la banca sa semnez actele aditionale pana in 17 septembrie au dreptul sa considere ca este acceptare tacita a conditiilor impuse de banca.
Răspuns la discuția Probleme cu banca
Poate sa imi faca probleme si dupa mai multi ani? Faptele acestea nu se prescriu?
Buna ziua, am luat un credit cu ipoteca in 2008 si pentru a ma incadra am marit salarul pe o luna in cartea de munca, iar pe adeverinta de venit de la banca am trecut salarul marit pe 6 luni, iar acum imi cere copie dupa cartea de munca. Poate banca sa imi faca probleme din cauza asta. Din aceasta cauza mi-e frica sa depun plangere la OPC pentru comisionul de risc. Va multumesc.