avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1810 soluții astăzi
Forum Activitate milka2

Activitate milka2

Răspuns la discuția recurs
scuzatima nu am inteles bine fostul sot face recurs pt incredintarea unui minor am facut apel si lam castigat eu acum el face recurs vreau sa stiu cat tine acest recurs cit poate sa traga el de timp??????
Discuție recurs
buna ziua o intrebare cate audiente se fac in un recurs pt incredintare minor ?????????? .Si cat este de lung un recurs cat poate dura ???'
Răspuns la discuția cum sa ma comport in acest caz
buna ziua avocatul spune ca nu putem pune in executare hotararea pt ca nu este irevocabila si nu se poate face nimic inca pt ca nu a ajuns comunicarea lui in tribunal.#-o#-o#-o dar eu am sunat la posta unde locuieste el si miau spus ca el a primito pe 7 septembrie 2010 .Dvs imi dati mult curaj si sfaturi bune pt a face lucrurile cat mai repede dar de ce din partea avocatului meu gasesc alte raspunsuri spune ca trebuie sa mai asteptam ? daca el nu semneaza ca a primit comunicare nici peste 5 luni eu cat trebuie sa astept ca sami iau copilul va mai intreb o data de cand trebuie sa treaca acest termen de 15 zile si eu de unde ma informez ca a trecut si ca pot sami iau copilul va rog ajutatim sa inteleg mai bine cum se procedeaza pt ca cuvantul "asteapta" nu ma lamureste cu nimic nu am pace X-(X-(X-(X-( multumesc anticipat pt intelegere .
buna ziua fostul concubin nu sia cerut dereptul de vizita al copilului in procesul care lam facut el acuma are dreptul de a vedea copilul ? eu locuiesc in italia si copilul va locui cu mine aici el poate sa ma oblige ca eu sai arat copilul?
fostul meu concubin trebuie sa imi plateasca cheltuieli de judecata si pensie alimentara pt copil dar nu vrea el nu lucreaza si nu are nici un venit eu ce pot sa fac pt a avea bani trebuie sal dau di nou in tribunal ?????????????
Răspuns la discuția cum sa ma comport in acest caz
avocatul meu vrea ca so platesc si pt recurs de aceia asteapta sa vada ce face fostul meu concubin si nici ea nu vrea sa grabeasca timpul deja iam anticipat jumatate din bani pt recurs si acum vrea si cealalta jumatate de bani pe recurs cu tot ca pana acum nu stim daca fostul meu concubil il face avocatul meu nu vrea sa pearda bani de aceia ma tine pe loc . stiu ca pt a face acte copilului pt al esi din tara imi trebuie hot. definitiva si irevocabila de aceia vreau sa astept aceste
15 zile sa treaca pt recurs si dupa aceia plec in tara sa vad ce se intampla acolo ca sa nu zica ca nu am rabdare si vreau sa ma grabesc sami iau copilul ea stie ceva si numi spune ca putem deja de acum sa incepem demersurile .multumesc mult pt raspuns
buna ziua am primit astazi hotararea judecatoreasca definitiva (apel)lam facut eu in un caz cu incredintare minor si alm castigat eu locuiesc in italia aici mia ajuns copia. eu acum ce trebuie sa fac ca avocatul meu numi spune inca nimic din romania pentru ca mai asteapta sa vada ce face fostul concubin al meu ca sa faca recursul dar eu cat trebue sa astept sunt sigura ca el recursul nul face pt ca nu are bani vrea doar sa traga de timp pt a numi da copilul minor de 8 ani eu cum trebuie sa ma comport in aces caz ca nimemi numi spune ce sa fac ???????? datimi un sfat bun pt ca distanta e mare si nu mai am rabdare de 2 ani de cand sunt in tribunale nimeni numi spune cum stau lucrurile se aprofite sa sunt departe si in tara nu am pe nimeni ca sa ma ajute astept cu nerabdare un raspuns va multumesc anticipat :">:">:">:">:">
nu am inteles bine eu am castigat apelul di incredintare minor el trebuie sa faca recursul si daca nul face??????? dar de pe 7 august si pana acum nu au trecut cela 15 zile ????????????
buna seara am si eu o problema 7 august tribunalul iasi a redactat sentinta ca am castigat eu apelul in caz de un minor dar eu nu am stiut eu am adresa di italia aici astazi mia ajuns si mie un plic de la tribunal dar inca trebuie maine sal iau dela posta va intreb cat timp trebuie sa treaca ca el sa fac recursul cat timp are la dispozitie 17 zile????? de cand sa redactat sentinta?????? sau de cind o primeste el acasa eu sa spunem ca am primito asatazi trebuie de astazi sa astept 17 zile dupa aceia pot sami iau copilul daca el nu face recurs sau au trecut cele 17 zile si el nu poate face nimic va rog datimi un raspuns cred ca avocatul meu stie ceva si numi spune 7 august si pana acum nu au trecut 17 zile astept raspuns va rog mult :">:">:">