avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1094 soluții astăzi
Forum Activitate miharoxy

Activitate miharoxy

buna . am o problema in legatura cu facturarea catre o persoana fizica din austria .un srl cum factureaza persoanei fizice din ue, cu tva sau fara ? mentionez ca factura este de prestari servicii.ms
Răspuns la discuția Somaj tehnic
multumesc,(conventia se incheie in noiembrie ).
Discuție Somaj tehnic
buna.am o intrebare . am un angajat cu conventie atr.85 (varsta peste 45 ani) caruia i se incheie conventia in luna 11.2010, pot sa-l trimit in somaj tehnic pe luna 12.2010? mentionez ca este angajat din 04.2009. multumesc
buna, am un angajat cu concediu medical pentru internare.initial trebuia operat la picior in data de 01.11.2010, si recurerare 2 luni , deci ar fi revenit la servici in 10.01.2011.dar din lipsa de ustensile medicale persoana sta internata si pentru alte investigatii, iar operatia se amana pentru 30.11.2010.automat cm se prelungeste pana in 01.02.2011.este vreo problema ca sta in cm 3 luni? ms
multumesc pt ms.
buna. daca stie cineva cum pot deschide cont de inregistrare pe portalul anaf pentru a putea cere certificatul de depunere declaratii online .
buna . am o intrebare. asociatul crediteaza firma, iar cand isi i-a banii inapoi din caserie ce suma pot returna pe zi , pe dispozitie ,maxim .
Răspuns la discuția ajutorul de incalzire
buna , cred ca trebuie sa anexezi extrasul de cont de la card.
buna .este vreo problema daca la o factura clientul nu o stampileaza ? clientul fiind pers.juridica.ms
Discuție angajat absent
buna.am un angajat care nu mai vine la serviciu,ce pot face dpdv legal.mersi