avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 604 soluții astăzi
Forum Activitate diaana

Activitate diaana

factura primita in euro o inregistrez la cursul bnr al zilei chiar daca plata o sa o fac la cursul altei banci comerciale?
Discuție facturare
va rog f mult sa imi spuneti daca o firma romaneasca de transport poate sa factureze in euro catre o firma romaneasca?
Discuție uzufruct viager
va rog foarte mult sa ma ajutati
Mama mea are o proprietate asupra careia i-a acordat drept de uzufruct viager fratelui sau.
Acesta locuieste in acea casa impreuna cu sotia si copilul lui.
Va rog sa imi spuneti daca mama mea poate sa ii dea afara pe sotia si copilul fratelui sau
IMI SPUNETI VA ROG CARE SUNT PROCENTELE DE IMPUNERE IN CAZUL CONTRACTELOR DE COMISION?
Va rog sa imi spuneti pe baza a ce acte pot trece pe cheltuieli combustibilul.
Va rog sa imi spuneti si mie daca un aparat foto folosit de firma pt a fotografia utilajele pe care le comercializam. Pretul de intrare este de 268 ron.
Buna ziua
Am o mare rugaminte
Unul dintre clientii nostri datornici a intrat in insolventa.
Firma de insolventa ne-a trimis o notificare prin care ne putem inscrie la masa credala
As avea nevoie de un model de " cerere de inscriere a creantei in tabelul preliminar" si ce acte ar trebui sa mai atasez?
Va multumesc
Discuție uzufruct viager
Mama este proprietara unui imobil in care fratele sau are drept de uzufruct. Daca in cf este trecut ca uzufruct doar numele lui implica automat si familia sa? Deci si familia sa are implicit drept de uzufruct viager?