avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 586 soluții astăzi
Forum Activitate MYLYMYLY

Activitate MYLYMYLY

buna seara.Referitor sultei cu termen de trei luni de achitare de la hotararea definitiva catre mostenitori iar termenul de achitare depaseste periada si nu achita.Care ar fii urmatoarea procedura.multumesc
Unde pot plati 250 lei Reclamantei unui dosar civil cu titlul de cheltuieli de judecată constând în onorariu de expert. Conform art. 35 alin. 5 din Legea nr.7/1996 republicată, privind cadastrul şi publicitatea imobiliară hotarare judecatoreasca. multumesc
Buna ziua. sint mostenitor ce trebuie sa platesc si unde. multumesc
------Obligă reclamanta să plătească fiecăruia dintre pârâ?i o sultă în cuantum de 31.497,625, corespunzătoare cotei ce revine fiecărui pârât din valoarea masei de partajat (1/4 din 251.981 lei ), în termen de 3 luni de la data rămânerii definitive a prezentei hotărâri Obligă pârâ?ii să plătească reclamantei suma de 250 lei fiecare, cu titlul de cheltuieli de judecată constând în onorariu de expert. Conform art. 35 alin. 5 din Legea nr.7/1996 republicată, privind cadastrul şi publicitatea imobiliară, în termen de 3 zile de la data rămânerii definitive, o copie a prezentei sentin?e civile, se va comunica Oficiului de Cadastru şi Publicitate Imobiliară Galaţi. Conform art. 111 al. 6 din Legea nr. 227/2015 privind Codul Fiscal, în termen de 30 de zile de la data rămânerii definitive, o copie a prezentei sentin?e civile se va comunica Administraţiei Finanţelor Publice Galaţi. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare, care se va depune la Judecătoria Gala?i. Pronunţată astăzi, 10.11.2022, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Buna seara.in cit timp se contesta un ordin te protectie provizoriu si unde trebuie depus.minor este acuzat de violenta de o fata de 18 ani care au fost prietenii .iar tanara a abuzat sexual de adolescent.i
Partaj judiciar.
Răspuns la discuția partaj judiciar
sa inteleg ca reclamantii vor sa dezbata mostenirea fara parat?
Răspuns la discuția partaj judiciar
sint parat in acest dosar.
Discuție partaj judiciar
BUNA ZIUA. am gasit intampaltor numele meu intru n partaj judiciar ca parat fara a fii anuntata.iar rezultatul fiind posibil de dezbatere succesiune.Tip solutie: Anulează cererea
Solutia pe scurt: Anulează cererea de chemare în judecată. Cu drept de cerere de reexaminare în termen de 15 zile de la comunicare. Cererea de reexaminare se va depune la Judecătoria . Cercetată în cameră de consiliu, pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin intermediul grefei instan?ei, azi, 13.08.2020.
Document: Încheiere anulare cerere. va multumesc.ce as putea face..
Din anul 2014 am fost executat silit din locuinta de stat(evacuare) .Nu eram presentii cind sa spart usa pentru a intra si a evacua persoanele si lucrurile din casa.S-a pus sigiliu pe usa si lucrurile din casa au fost depozitate in alte spatii ale primariei.De atunci am si cardul poprit .Care ar fii procedura de ridicare a Poprirei.Aceasta fiind de o datorie de 5000 de lei.
Discuție Hartuire
Sint haruita verbal si se foloseste de adresa mea de email si numarul de telefon pe diverse situri obscene,anunturi,colete.persoana in cauza este fostul sot si toate aceste se trimit din italia.unde ma pot adresa.multumesc.