avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 235 soluții astăzi
Forum Activitate biamaria

Activitate biamaria

Buna ziua.Lucrez in invatamant ca institutor II , vechime sub 2 ani si gradul definitiv.As vrea sa stiu cum se calculeaza salariul. Mentionez ca am si 10 % spor de vechime in munca.Cum se aplica grila de salarizare din invatamant.
Multumesc!
Ce beneficii are o societate care face donatii?Sunt cumva deductibile din TVA.
Buna seara!
Am lucrat ca secretara in cadrul unei universitatii particulare.Acum lucrez in invatamant-intrebarea mea ar fi daca postul de secretara de acolo ar putea fi incadrat la posturi auxiliare in invatamant si daca s-ar putea considera vechime in invatamant.
Multumesc!
Buna seara!In urma cu 2 saptamani am facut un schimb de posturi in invatamant.Eu sunt suplinitoare pe un an scolar fata cealalta ocupa un post titularizabil dar contractul de munca il are incheiat tot pe un an deoarece nu are definitivatul dat si nu poate fi titulara,adica amandoua avem contracte pe per.det de un an.Acest schimb s-a facut la recomandarea juristului din inspectorat prin intermediul unei declaratii notariale.Intre timp s-a incheiat si un act aditional prin care se schimba locul de desfasurare a activitatii.Posturile sunt in gradinite diferite.Problema este ca acum una dintre noi nu poate fi incadrata la salarizare deoarece contabila uneia dintre gradinite spune ca nu are baza legala.La cealalta gradinita totul este in regula.V-as ruga sa-mi dati un raspuns cat mai repede.
Va multumesc!
Buna seara!In urma cu 2 saptamani am facut un schimb de posturi in invatamant.Eu sunt suplinitoare pe un an scolar fata cealalta ocupa un post titularizabil dar contractul de munca il are incheiat tot pe un an deoarece nu are definitivatul dat si nu poate fi titulara,adica amandoua avem contracte pe per.det de un an.Acest schimb s-a facut la recomandarea juristului din inspectorat prin intermediul unei declaratii notariale.Intre timp s-a incheiat si un act aditional prin care se schimba locul de desfasurare a activitatii.Posturile sunt in gradinite diferite.Problema este ca acum una dintre noi nu poate fi incadrata la salarizare deoarece contabila uneia dintre gradinite spune ca nu are baza legala.La cealalta gradinita totul este in regula.V-as ruga sa-mi dati un raspuns cat mai repede.
Va multumesc!
Discuție taxe
Daca am lucrat in Cipru pot recupera o parte din taxele platite acolo?
Daca da ,in ce conditii?
Discuție recuperare taxe
Buna ziua .Sotul meu a lucrat 1 an in cipru cu carte de munca.Poate recupera o parte din taxele pe cale le-a platit acolo? Daca da ,va rog sa-mi spuneti in ce conditii.
Va multumesc!
Sigur din 15 iulie 2011?Azi am platit asigurarea la masina si cei de acolo au spus ca azi este ultima zi si ca de maine am putea fi chiar si amendati.Nu stiu ce sa mai cred,va rog sa-mi raspundeti.Multumesc mult!
Răspuns la discuția ASIGURARE LOCUINTA
De la ce data intra in vigoare aceasta lege?Deasemenea de cand incep sa se emita sanctiuni?
Răspuns la discuția Indemnizatie copil cu autism
Da asta er fi rezumatul postarii mele:mama isi poate baga somaj??????????
Va rugam sa ne raspundeti!