avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1022 soluții astăzi
Forum Activitate silone

Activitate silone

Buna tuturor,
in cazul in care societatea la care lucrez va face concediere colectiva, suntem obligati sa aplicam prevederile OUG 98/99, art 32 cu privire la salariile compensatorii? mentionez ca societatea nu are ccm la nivel de unitate.
va multumesc mult pentru ajutor!
Buna tuturor,
Am nevoie cat mai urgent de un sfat!!!!!!!!!!
Am o salariata care am angajat-o din somaj, problema este ca nu a trecut de perioada de proba, iar cei de la somaj (pentru a putea beneficia din nou de somaj) nu vor inchisa cartea de munca decat cu art 61 lit d (necorespundere profesionala).
In acest caz pot sa coroborez in decizia de incetare 31(4)1) si 61 lit d, fara sa se mai indeplineasca toata procedura pentru necorespundere profesionala???
Multumesc!
Răspuns la discuția trecere fct conducere in executie
mersi mult!;)
Buna tuturor,
Am un salariat care este in per de proba de 90 de zile... problema este ca nu corespunde in fct respectiva si am vrea sa-i oferim un post de executie cu un salariu mai mic...Care sunt pasii care trebuie facuti? Am auzit varianta ca nu-i poti da un sal mai mic!cum sa fac??
Multu"
#-o
Buna,
Ce taxe si impozite se platesc pentru cetatenii straini care sunt angajati in Romania?? Ei pot beneficia de deducere suplimentara???
Mersi mult!
Buna tuturor!
Pentru a completa registrul de evidenta trebuie sa ai obligatoriu contract de munca cu firma respectiva sau e suficienta si o imputernicire din partea angajatorului?
Mersi:
:-/
Răspuns la discuția permis de munca-urgent
Inainte de a depune actele pt obtinerea avizului favorabil, trebuie sa depunem actele pentru recunoasterea diplomelor?
Mersi#-o
Răspuns la discuția permis de munca-urgent
am citit lg 203 cu privire la permise, insa ma interesa pactic pasii pe care trebuie sa-i urmez... pe la ce usii trebuie sa bat....
Mersi
Buna, dragi colegi!
Imi puteti spune va rog, care sunt pasii pentru obtinerea unui permis de munca? Ce avize trebuie sa obtin si unde sa ma adresez?
Multumesc anticipat.
Buna,
Am cativa salaiati care nu au carnete de munca intocmite.. As dori sa stiu care este procedura si locatia de cumparare a acestora?
mersi anticipat pentru raspunsuri!