avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 675 soluții astăzi
Forum Activitate andre3000

Activitate andre3000

Buna seara,

daca prietena mea a facut un credit pentru un apartament dar parintii mei platesc ratele..cine are, in cazul despartirii cine are castig de cauza? Procentul la notar fost de 58% pt ea datorita creditului. Apartamentul a cotat 68000 euro iar avansul platit de mine a fost de 26000 euro.
Buna ziua,

Observatia din biroul de credt

"Cont cumparat de un alt creditor"

Poate fi stearsa?

Multumesc frumos!
Buna ziua,

Am contract de munca pe perioada nedeterminata si am fost anuntat prin decizie scrisa de desfintarea postului. Cu prevederile de rigoare. Mentionez ca pe acest post sunt foarte multi angajati. Exista vreo posibilitate de a da firma in judecata?
Va multumesc. Nu cunosc toate prevederile codului muncii si de aceea intreb
Discuție radiere
Buna ziua,
Tatal meu a decedat in urma cu un an. Avea in proprietate o masina, veche (1990). Intrebarea este cum as putea sa o scot de la plata impozitului. Actele masinii nu mai exista. Nu le-am gasit. Succesiunea pentru apartament a fost facuta.Multumesc
Discuție index strazi
Buna ziua,
Exista vreo posibilitate de a afla unde as putea gasi Indexul alfabetic al strazilor din Municipiul Bucuresti? Cel impartit pe zone.
Multumesc
Discuție Retinere1
Buna ziua. Se poate face o retinere din salariu, fara sa apara pe fluturasul de salariu? Multumesc
Răspuns la discuția Retinere
Multumesc. Asa ma gandeam si eu.
O singura intrebare mai am. Se poate face o retinere fara sa apara pe fluturasul de salariu?
Discuție Retinere
Buna ziua. Va rog sa ma ajutati daca se poate cu urmatoarea problema legata de fluturasul de salariu. Voi detalia fluturasul pentru a fi mai explicit.
Tarif incadrare 1574
Ab. nem 0
Real. in reg normal 112 ore / 1049 lei
real. noapte 0
total prime 0
CO 7 zile / 525
Prima CO 79
Alte sume, CM, Avantaj 0
Val tichete masa 122
Venit brut 1653
Somaj 8
CAS 174
Sanatate 91
Venit net 1380
Ded. pers. 160
Baza impozit 1342
Impozit 215
Net 1165
Avans sal, p.alim,Alte retineri, Garantii, fact tel, Avantaj 0
REST PLATA 788
Nu inteleg de ce exista diferenta asta dintre net si rest plata atata timp cat nu am alte retineri. Va multumesc.
Lucrez de 3 ani in firma si pana acum nu am avut aceasta problema