avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 852 soluții astăzi
Forum Activitate mycuta_bubu

Activitate mycuta_bubu

Răspuns la discuția factura de 11 ani
multumesc pt raspuns.
buna ziua .acum 11 ani p cand era reteaua mobila d tel cosmorom am avut o factura neplatita se pare de care am uitat .timp d 11 ani nu a venit nici o somatie pt plata vreunei restanta la factura d mobil .acum vreo 2 sapt primesc o instiintare de la o firma d recuperare cum ca as avea o anumita suma d platit . e legal ceea c se face ,dupa 11 ani ??aceea firma de telefonie nu mai exista .ce drepturi am ?nu sunt dispusa sa platesc acea factura ,din cate stiu am platit tot .va multumesc
Răspuns la discuția rate la banca
multumesc ptlamurire.
Discuție rate la banca
mai am rate la banca pe 5 ani ,dar sunt trecuta la rau platnic pt 4 ani . daca as achita suma ce o mai am de achitat o sa mai pot scoate alta rata pana trec acesti 4 ani ?sau acei 4 ani de interdictie raman indiferent dak platesc integral suma ?va multumesc
Discuție card bancar
buna ,am avut un card la Banca [editat] pe care imi era virat salariul .am plecat de la firma si nu am mai folosit cardul .dupa 4 ani am vrut sa scot rate de la o alta banca si m-au gasit cu acest card ca trebuie sa platesc 500 lei noi si nu stiu pt ce ?nu am primit nici o somatie ca imi expira cardul sau ca am de plata .repet cardul nu l-am mai folosit .sunt obligata sa achit suma aceasta enorma ??va multumesc
Răspuns la discuția inscrierea la scoala
mama refuza inscrierea la scoala a minorului pe motiv ca nu are un domiciliu stabil.ea locuieste la mama ei de la pronuntarea divortului .
copilul in urma divortului a fost incredintat mamei ,mama care refuza inscrierea copilului in clasa 1 .tatal doreste inscrierea lui. copilul a implinit pe 10 ianuarie 6 ani . cum se procedeaza?tatal are un cuvant de spus ? multumesc
multumesc
cand se fac inscrierile pt clasa 1 ?
Răspuns la discuția pensia alimentara
nici daca dovedim ca nu isi petrece timpul cu minorul ,nu ii cumpara nimic din ce are nevoie ?cu toate astea cum putem face sa il luam in grija noastra ?ea are o rata la banca de 500 ron,ea va fi obligata la pensia alimentara ?se bazeaza pe faptul ca are
rata scoasa in timpul casatoriei dar fara consimtamantul sotului p atunci,