avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 745 soluții astăzi
Forum Activitate camieudaria

Activitate camieudaria

Discuție Pensie CAP
Conform carei legi se acorda pensie cap? Mama mea a lucrat 45 de ani la clujana dar avand domiciliul in chinteni a avut si o cota de lucru la Cap. o parte din personele din sat au primit pensia de cap altele nu. am intentat proces si am ajuns la curtea de apel. A fost amanat pe data de 14.11 si trebuie sa duca un nr de dosar al unei pers care a peimit pensia si un nr de lege pe baza careia sa acordat acest drept. nimeni nu te ajut de frica sa nu-si piarda acest drept. cum pot afla un nr de dosar si un nr de lege?
Multumesc#-o
De la 1.01.2014 trc la imp forfetar (cod 5630 baruri) ce declaratii tre depuse la finante si pana cand. cine iti stabileste imp datorat?#-o
vreau sa devin nepaltitor de tva incepand cu anul 2013 mai pot? sunt inreg la trimestru ce tre sa fac ? #-o
Răspuns la discuția amortizare amenajari
asa am facut si eu doar ca aveam o factura cu diterite spoturi pt iluminat care are o val de 6200 cu tva si la asta ma gandeam. Nu stiu cum e mai corect?
am reamenajat un spatiu de bar si as vrea ca o parte din cheltuielile ex.iluminatul , sa le pun pe amortizare dar nu gasesc nici un cod de amortizare . ma poate ajuta cineva?
Răspuns la discuția Modificari aduse legii somajului
multumesc tare mult d-nu valeriu , mi-ati fost si de data asta de ajutot
cineva de la itm imi spunea ca nu mai are drept de somaj:-/
am auzit sa s-a modificat legea somajului da nu stiu art. cica prin 16 -17 dec. eu am o ang care a lucreaza de 6 luni la mine iar maine ii exp conte . inainte a fost in somaj si mainainte a lucrat tat la firma mea , mai beneficiaza de sonaj?:sorry:
Răspuns la discuția contract perioada determinata
multumesc tare mult de ajutor D-nu Valeriu si celorlalti
Răspuns la discuția contract perioada determinata
deci treaba sta in felul urmator
angajata a lucrat o perioada la mine apoi am dat-o in somaj
acesta a expirat la 31 iunie 2010
in 8 iulie am angajat-o dinou cu cim pe perioada determinata
contr expira la 31.12.2010
nu mai vreau sa-l prelungesc
deci in ultimul an ea a beneficiat de 9 luni de somaj
Răspuns la discuția Rectificativa somaj
am fost la ei doar ca nu stiau nici ei in ce progr sa fac , in progr de acum sau in progr cel de anul trecut ? #-o