avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 736 soluții astăzi
Forum Activitate godot

Activitate godot

Sunt curios unde vor mai contesta debitorii....si creditorii cum vor face sa execute
validarea popririi. Luati legatura cu un avocat
Răspuns la discuția Executare silita doua autoturisme
hai ca sunteti dezastru. Apare si un ex. jud care nu e din Bucuresti si nu stie ca il Buc. trebuie incuv de la toate sectoarele ca sa faci executare aici. Fievare da pe raza lui de competenta,scrie in incuviitare pe raza sect 5 de ex.
Răspuns la discuția Executare silita doua autoturisme
tu ce vrei sa faci acum? Sa ma inveti noul cod de procedura? Ai vazut ce intrebare am pus eu si ce ai raspuns tu?
Rog un moderator sa inchida acest topic. Discutia nu duce nicaieri.....
Răspuns la discuția Executare silita doua autoturisme
stiu asta. Dar ti se pare normal? De ce crezi ca au reglementat in noul cod? Pt. ca era o problema...
Răspuns la discuția Executare silita doua autoturisme
diorel, spune-mi te rog ce parere ai despre ce am spus mai sus. Esti sau nu de acord?
nu esti obligata sa platesti. Trebuie sa-ti dea tot ce trebuie. Daca nu, sa-i oblige instanta sa-ti dea si sa radiezi privilegiul din CF. Eventual un antecontract de v-c prin care daca nu vinzi in termen de x zile dai de 3 ori avansul. ...Si poate ii inveti minte.......
Răspuns la discuția Executare silita doua autoturisme
nu ai inteles nimic. De ce trebuie in Bucuresti sa iei incuviintarea de la 6 sectoare? Unde scrie asta in cod? Zi articolul. Bucurestiul este o strutocamila dar asta nu inseamna ca trebuie sa plimbam lumea pt ca dam noi incuviintarile strict pe un sector? Care e diferenta intre cel care ia incuviintarea lu Cluj si eu care o iau la Bucuresti? Teoretic niciuna.... practic e cu totul diferit. Ala ia incuviintare de la sediul/ domiciliul debitorului si face acte de executare si eu iau tot de la domiciliu si de la inca 5 judecatorii. Pentru ca judecatorii aici sunt mai cu mot? Explica asta legal. De ce eu platesc 6 taxe de timbru si cel de la Cluj doar una? Nu e acelasi lucru? Si de ce sa ataci? Simplu! Ce am cerut eu si pe ce te-ai pronuntat tu ca judecator? ... Analizeaza asta si zi-mi ce raspuns gasesti. Multumesc
Răspuns la discuția prerogative executor judecatoresc
solocitati in scris acest lucru
se poate face imediat tranzactia la un notariat. Toate partile ar trebui sa fie de acord pentru ca toti au de castigat.