avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Activitate musatilie

Activitate musatilie

va multumesc pentru raspuns. am contestat. asteptam sa vadem ce se intampla la proces
As mai avea cateva intrebari legate de proces. Tatal meu citat in proces nu va putea fi prezent la proces. urmeaza sa plece din tara intr-o excursie surpriza. daca nu va fi prezent este grav? as putea sa ma prezint eu si sa il reprezint in baza unei imputerniciri de mana semnata de el? in plangerea formulata am scris ca solicita judecarea in lipsa tocmai pentru ca nu stiam termenul si ma gandeam ca e posibil sa nu fie prezent la data respectiva...
Va multumesc pentru raspuns. Am facut dovada celor afirmate atunci cand am depus plangerea. comunicarea catre politie s-a facut in scris prin email. am atasat print-screen al mailului respectiv
Va multumesc pentru raspuns. Comunicarea catre politie s-a facut in scris prin email, am printat emailul si l-am adaugat cand am depus plangerea la tribunal ca dovada.
Răspuns la discuția Refuz comunicare date Politie
pana la urma cum ati rezolvat?
"Cine a condus auto la data de..." daca auto este defect de 6 luni?

Buna seara, ma puteti ajuta cu un sfat? situatia este urmatoarea: tatal meu a primit o informare de la politie in data de 28 martie in care se solicita sa comunice datele persoanei care A CONDUS auto pe care il detine, la data de 18 decembrie 2021 ORA 7.40. autoturismul s-a defectat din iunie 2021 si a fost parcat undeva in Bucuresti. a intrebat agentul de politie care a venit cu acea hartie despre ce este vorba, dar nu a stiut sa ne dea nici un raspuns. a zis doar sa trimitem mail pe bpr@b.politiaromana.ro cu situatia respectiva. am trimis mail in aceeasi zi in care mentioneaza faptul ca el nu detine permis auto, ca masina s-a defectat in iunie, si inca este defecta la momentul acesta, cat si faptul ca a incredintat masina fiului cu nume prenume si cnp, si el este cel care a condus ultima data masina, dar la data de 18 decembrie NU A CONDUS NIMENI ACEA MASINA PENTRU CA ESTE DEFECTA, iar fiul fiind plecat din tara. Acum cateva zile a primit prin posta amenda ca a refuzat sa comunice datele. am sunat la politie sa ne lamurim dar nu am primit nici un raspuns. initial au zis ca nu au primit nici un mail, desi aveam confirmarea de la politia romana, iar ulterior au gasit mailul si au zis ca "aia nu e comunicare" si ca daca nu ne convine sa facem contestatie.... Am facut contestatie, am depus-o, politia a facut intampinare prin care solicita respingerea contestatiei... asteptam procesul. un sfat?
Răspuns la discuția Accident rutier cu victime
va multumesc!
Răspuns la discuția Accident rutier cu victime
va multumesc!
Va multumesc! intr-un final s-a rezolvat si am recuperat banii pentru reparatie de la FPVS