avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1308 soluții astăzi
Forum Activitate magda69

Activitate magda69

sau dat drumu la bilete tratament catre firme particulare in statiunile din romania________________ sau inca se mai liciteaya la ele. multumesc
Scuzati va rog. Am sa dau mai multe detali cu privire la cazu mentionat . Am avut permisu auto suspendat pe 30 zile, considerind ca nu am fost vinovat am facut contestatie , sunt in judecata cu pol rutiera. Pentru a-mi desfasura activitatea in tinpu procesului m-am prezentat cu cererea gref si mi sa inapoiat permisu .INTREBAREA MEA ESTE. Daca pierd in istanta cit stau pe ( dreapta) 30 s-au 60 zile? (se da ex amen din nou)
Buna ziua. Aflinduma in judecata cu politia si nu avem cistig de cauza se poate suspenda permisul de la 30- 60 zile?
dupa ce criteri pot iesi la pensie cu 25 ani vechime / 52 ani virsta ,ce se scade din acesti ani de vechime? .Va multumesc
Discuție Pensie privata
pensia privata este de siguranta pentr viitor? as dori sa cotizez la pensie privata cum procedez si unde ma adresez [ plata trimestrial ] .Cu respect, o zi buna
Discuție DECIZIA
decizia mea de angajat pentr inchideara contr de munca este la ITM surpriza este ca nu mi sa achitat de angajator contrbutiile catre stat . Ce termen are de lege dat sa fiu cu ele la zi .
Buna seara. Daca avem pfa putem trasforma in asociatie familiara? daca se poate cum se procedeaza , taxele sunt mai mari ?si care sunt actele necesare . MULTUMESC
Buna ziua. Doresc sa platesc vechimea la sal 708 la casa de pensi si mai vreau o informatie cu sanatate trebue sa fac alt contract aparte si cit este suma si daca se poate plati trimestrial si cum trebue sa procedez dupa ce am lichidarea facuta de unde am fost angajata. DE ACOLO AM PLECAT CU TOATE CELE NEPLATITE SE MAI POT RECUPERA AM FOST CU CONTRACT. Va multumesc
va multumesc da noi avem un martor: daca autoturizmu nostru nu are nici o avarie trbue sa cerem o expertiza? persoana cu avarii ne poate da in judecata ca pers fiz ca nu i-am dat asigurarea noastra daca sotu nu a fost vinovat? cu mult curaj trebue sa ne cautam drepturile MULT RESPECT PENTRU DVS.
sotu meu este taximetrist isa intocmit un proces verbal cu amenda si ridicarea permisului pe 30 zile ( fapta ; neacordare de prioritate) dar,, martoru de pe trotuar spune ca nu este vinovat ca a dat prioritatea la cel care venea din partea stg care avea o viteza mare si atunci ea sa speriat si a infranat si masina o are avariata .Sotu meu nu are masina nici macar zgiriata . dupa cum urma a sosit agentu de circulatie si sa cercetat cazu .Intrebarea noastra este ca agentu ia zis sotului sa mearga mai departe sasi temine comanda si dupa acea sa revina , la intoarcera pers cu masina avariata adusese martori .Bun noi vrem sa facem contestatie pe acest caz ce sanse avem si am auzit din zvonuri ca se da examen din nou . VA ROG DIN TOT SUFLETU UN RASPUNS pe intelesu nostru .Multumesc