avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1056 soluții astăzi
Forum Activitate hennessy007

Activitate hennessy007

Răspuns la discuția Nedreptate.
,,Atita poti atita faci" si ,, Fiecare pasare pe limba ei piere" sunt doua proverbe care sper sa te ajute mai departe.
Tu n-ai sa poti face nimic in mom. de fata asa ca de acum lasa destinul sa faca ce are de facut.
Rari sunt in zilele astea oamenii care mai pot face ceva , in ceea ce tine de sistem , inca nu esti in burta balenei bolnave, plina de deseuri, cu multe dosare inca nedigerate, cu infractori inca neprinsi din cauza leneviei ficatului sau bilei, ori cu colon iritabil si nu-ti mai face atitea probleme caci sunt multe cauze care au iesit prin aceeasi gaura prin care a iesit si rezolvarea problemei tale si au aceeasi forma si miros.
Deci.......................................succes!
Este un motiv bun sa inveti cit mai bine si sa obtii rezultate cit mai mari si rasunatoare!
Răspuns la discuția Nedreptate.
Motivul este intemeiat , in urma a ce ti s-a intimplat , dar n-o face din razbunare pentru ca daca daca nu vei mai avea pe cine sa te razbuni nu vei mai avea nici motiv sa faci dreptate !Pune in balanta dreptatii doar binele pe care-l poti face si da-i drumul, da-i bataie dar nu te gandii niciodata la razbunare .
Toate stirile din media sunt in urma unor razbunari si vezi ce se intimpla ..............daca te-ai razbunat pe cineva , mai tirziu si altcineva o sa se razbune pe tine....si asa mai departe ..
Sfatul meu : fa-te judecatoare, procuroare, avocat sau ce vrei tu dar nu cu visul razbunarii ci din pasiune!
Eu cred ca mai bine NU!
- vezi totusi art 59 al (2)din cod dar in acelas timp revezi si unde depasirea este interzisa :in intersectii nedirijate si mai ales cand se creeaza coloane de masini..........
succes!
Merg si eu cu tine pe problema asta si ajut cu ce se poate . Ce te intereseaza mai intai? Un act constitutiv si un statut de asociatie , pai tocmai cu asta ma ocup acum ; scrie-mi pe raduadrian32@gmail.com
Răspuns la discuția incetare CIM cu probleme
da, societatile comerciale sunt tertii.
Răspuns la discuția Ajutor- santaj , extorsiune?
Mai intai da vestea in cartier ca nu e firma ta , iar tu nu esti decat un simplu angajat (omul de la cablu , care doar monteaza firele si incaseaza plata) dupa care mergi la politie vorbeste acolo la serv. cercetari , explica-le problema , ia drept patron un ofiter de acolo si in momentul in care vine omul sa-si ceara contributia de protectie pune-l in legatura cu baiatul sub acoperire , restul o sa-l faca ei. Din treaba asta tu nu iesi decit ca ,,baiatul de la cablu" fara nici o vina , vina fa-o sa cada asupra celor care trebuie sa se ocupe de chestii din astea ,politia comunitara, altfel cand iese de la racoare agresorul va trebuii sa faci niste modificari in viata ta si a familiei.
Un alt sfat : instaleaza-i si lui internet si pe urma controleaza-l si tu , afla mai multe despre cum gandeste arde-i compul, cu un virusel, adu-l in faza in care sa aiba nevoie de ajutorul tau , imprieteneste-te cu el si pe urma pune-l sa te apere pe tine familia si cablurile de pe blocuri , transformandu-l intr-un baiat bun si folosindu-te de indemanarile si specialitatile pe care le stapaneste , inre timp mai dai ssa bea cate o bere , dar nu mai mult !
SUCCES
Răspuns la discuția Sa nu faceti ca mine...
cel mai bine este sa mergi la candiano popescu sa-ti scrie cei de la serviciul juridic o adresa in legatura cu rezultatul expertizei sau ce ai tu acolo ptr ca acolo e serv juridic care se ocupa de toate cele ale celor de la circulatie cu care te duci la udriste si-ti ridici carnetul . fara adresa asta nu-ti elibereaza permisul.