avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 384 soluții astăzi
Forum Activitate drcri

Activitate drcri

alte pareri?
buna ziua,
este vorba despre o tranzactie imobiliara:
vanzatorul - un Cabinet Medical Individual deci persoana fizica autorizata
cumparatorul - persoana fizica
vanzarea s-a facut doar cu certificat fiscal precum ca s-a platit impozitul anual pe apartament, deci fara certificat fiscal precum ca, cabinetul medical nu are datorii la stat-impozite, santate, pensie neplatite.
se poate anula tranzactia din lipsa acestui certificat fiscal?
multumesc anticipat pt raspunsuri
dar si cumparatorul declara ca a platit mai putin decat in realitate! si la el este fals in declaratii!
si cumparatorul?
buna ziua,
ce se intampla daca suma declarata intr-un contract de vanzare-cumparare al unui apartament este mai mica decat in realitate?
sau alfel spus ce patesc ca si vanzator daca ma autodenunt la politie ca suma declarata la notariat este mult mai mica decat cea din realitate?
dar cumparatorul ce pateste daca eu ca si vanzator fac acest autodenunt?
se poate anula contractul de vanzare-cumparare?
multumesc anticipat pt raspunsuri.
Buna ziua,
ce se poate intampla daca se vinde un apartament cu chiriasi in el, iar viitorul cumparator stie asta?
Sau altfel spus care sunt riscurile daca la notariat se semneaza actul de vanzare-cumparare in care se declara ca apartamentul nu este inchiriat?
Imi este frica, ca desi in acest moment viitorul cumparator este de acord sa preia si chiriasii, dupa ce vom semna actul de vanzare-cumparare, acesta poate zice ca nu stia ca sunt chiriasi in apartament!
Multumesc anticipat pt raspunsuri.
Buna ziua,
am vandut apartamentul in care locuiam, i-am predat noului propietar cheile, dar in momentul predarii cheilor mi-a ramas o parte din mobila in apartament. Noul propietar refuza sa ma lase sa intru in apartament sa-mi iau bunurile, desi in contractul de vanzare-cumparare nu este trecut ca se vinde si mobila!
Ce pot face pt a-mi recupera bunurile? Are dreptul sa-mi sechestreze bunurile?
Multumesc anticipat pt raspunsuri.
va multumesc frumos pt raspunsuri
Buna ziua,
Cand este obligat un CMI sa emita factura fiscala?
Multumesc anticipat pt raspunsuri,
Răspuns la discuția Cheltuieli dedudctibile PFA
ma ajuta si pe mine cineva cu un raspuns?