avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1988 soluții astăzi
Forum Activitate geo_19_07

Activitate geo_19_07

Buna ziua
Dacă am concediu medical 3 saptamani fiind însărcinată afecteaza indemnizația pentru creșterea copilului?
am o hotarare impotriva tatalui meu care este obligat sa imi plateasca 16,6
% din salariu lunar pensia alimentara,cum el nu a mai platit din octombrie 2010 am fost la firma unde lucreaza si mi-au spus ca trb sa fac o cerere catre judecatoria de unde apartin pentru a trimite la randu ei si judecatoria catre firma aceasta poprire din salariu,acum eu nu stiu ce fel sa fac aceasta cerere,ma puteti ajuta? va multumesc
in contractul de munca sunt 2 grupe,respectiv: obiective de performanta si criterii de evaluare, imi poate da cineva mai multe detalii in legatura cu ele, adica ce se scrie si cum se calculeaza punctajul, multumesc
Răspuns la discuția investire cu formula executorie
multumesc frumos
ce trebuie sa fac daca instanta mi-a dat termen pentru a face dovada calitatii de reprezentant a cererii de investire,va multumesc
Răspuns la discuția contract prescris
bunuri mobile
am un contract de vanzare-cumparare in rate care s-a prescris,vreau sa stiu cum mai pot actiona cumparatorul in judecata pentru neplata ratelor si pentru penalitati,va multumesc.
Discuție ce pot face?
Am o somatie de plata si s-a perimat,vreau sa stiu daca pot deschide o noua actiune tot pe somatie de plata cu acelasi debitor,doar ca suma se va schimba,deoarece a crescut.Va multumesc.