avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 902 soluții astăzi
Forum Activitate auricius

Activitate auricius

am sa trimit toate actele care le am. Va multumesc
Am depus, si mi-au raspuns ca trebuie sa ma adresez dgaspc teleorman. Nu stiu unde sa ma adresez?
Buna ziua. Sunt o persoana cu handicap grav cu certificat de 5 ani, si doresc sa beneficiez de legea nr.488/2006. Pot depune cereri pentru toate drepturile mele in cazul DGASPC Teleorman? Unde sa ma adresez !
Buna ziua. Cum fac sa pedepsesc legal o persoana care imi reclama magazinul meu, desi nu intra prin el, dar il reclama tuturor autoritatilor pentru motive ,unele, absolut hilare. Mai este legea calomniei si defaimarii caci altfel si autoritatile vin acum cu amenzile pregatite.
Răspuns la discuția Reclamatie ANPC falsa?
Conform carei legi nu poti verifica daca reclamantul este o persoana inchipuita sau daca persoana reclamanta nu a intrat in viata lui prin magazinul meu?
Răspuns la discuția Reclamatie ANPC falsa?
Conform carei legi?
Buna ziua. Conform carei legi agentii ANPC Teleorman nu iti arata atat in scris dar si verbal o reclamatie impotriva magazinului meu, la un control efetuat de catre dansii. Doresc sa le depun o plangere penala pt abuz in serviciu dar vreau sa stiu daca este legal ceea ce au facut, eu sa nu fiu informat asupra reclamatiei pe care au impotriva mea, dar aceasta sa constituie baza controlului efectuat de dansii.
Buna ziua. Am formulat o contestatie la o amenda, si la primul termen mi sa incuviintat proba cu martori si acte. La al 2-lea termen nu m-am putut prezenta intrucat m-am simtit rau,eu fiind pensionat pe caz de boala de gradul 1 cu insotitor. Am aflat dupa site-ul judecatoriei ca la al 2-lea termen sa judecat deja dosarul dandu-se solutia respingerii cererii mele de contestatie, desi eu nu am depus nici un inscris sa se judece in lipsa mea. Ce pot face ca sa imi demonstrez nevinovatia cu martori? Pe site-ul judecatoriei scrie ca pot depune un recurs. Va multumesc.
Buna ziua. Am si eu o intrebare. Taxa de eliberare a certificatului de urbanism se stabilestela totalul suprafetii proprietatii sau doar pe suprafata careurmeaza a se construi/ Eu am curtea de 1811m2, si vreau sa construiescpe 30m2.
Discuție Amenda DSP
Buna ziua. Am fost controlat de catre reprezentanti a-i directiei de sanatate publica si pt ca nu au gasit nimic in neregula sau legat de faptul ca nu am carnet de sanatate vizat de catre medicina muncii. Cand am infiintat firma am facut cursuri de igiena si mi s-a spus ca nu am nevoie de actede la medicina muncii intrucat eu sunt administrator, nu angajat cu contract de munca. Culmea este ca am fost amendat ca persoana fizica nu am fost amendat ca persoana juridica asa cum au desfasurat dansii controlul. Pot contesta amenda? Va multumesc.