avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 603 soluții astăzi
Forum Activitate Inna6769

Activitate Inna6769

cine plateste taxa de timbru ?
cum se procedeaza in cazul succesiunii ;in cazul in care tatal meu a decedat si eu sunt singura mostenitoare ?
cum se procedeaza in cazul recasatoriei cu aceeasi persoana . Divortul a fost pronuntat anul trecut
Discuție divort
dacă so?ul după divor? a fost de acord sa- mi păstrez numele dobândit in timpul căsătoriei,iar eu nu am participat la ultimul termen si s-a hotarat sa-mi reiau numele purtata anterior 'poate impotrivi din moment ce a fost de acord?
Discuție divort
daca am facut apel in termen in luna august de unde stiu ca mi s-a aprobat apelul si cand va avea loc procesul
Discuție civil
se poate institui sechestru judiciar pe un autoturism cumpărat împreuna cu soțul in timpul căsătoriei in conditiile in care suntem divortati,dar nu am facut partajul ?
Răspuns la discuția divort
avem o fii ca de 20 de ani . Daca se va pronunta divortul vom avea si partaj de facut
apartament ,masina si mai avem si un credit la banca pe care l-am contractat dupa ce el a intentat actiunea de divort inainte de prima infatisare de fapt a fost o refinantare pe care am contractat-o pe numele meu el fiind coplatitor si de fapt el are venit mai mare, dar banca a luat in calcul ca eu eram client mai vechi .E foarte complicat de aceea va rog sa ma ajutati cu intampinarea pe care pot sa o aduc.
Răspuns la discuția divort
nu as dori sa divortez ,deoarece consider o mare ambitie a sotului meu ptr. ca nu prea are motive temeinice de divort dar totusi nu voi avea ce face daca el insista sa divorteze si de aceea deocamdata as dori sa lungesc procesul
Răspuns la discuția divort
va multumesc mult .
ma puteti ajuta sa formulez o intampinare pt. divort
dupa 21 de ani sotul meu vrea sa divorteze pe motiv << nepotriviri morale <<
as dori sa aman cat se poate de mult pronuntarea divortului .
Discuție divort
ce este intampinarea ?