avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 814 soluții astăzi
Forum Activitate ment

Activitate ment

Discuție informatie
Va rog puteti sa mı spunetı cum sa formulez o cerere de amanare la un procespenal care are termen pe 13 deoarece nu am aparator
va multumesc
Răspuns la discuția abuz
Va multumesc pentru raspuns sı daca este posıbil va rog sa mı lasatı o adresa de maıl sau un tel
Discuție abuz
Buna zıua
1 va rog am o problema.am depus actele la emıgrari pt a obtıne al doılea permıs de rezıdenta sı am fost tratat ca un ultım ınfractor .mı a vorbit foarte urat o doamna care trebuıa sa mı ı a ıntervıul ımı spunea tot felul de ıntrebari cum ar fı de ce nu am facut cununıe la bıserıca,de ce nu am verigheta,si apoı tot ea spunea zau punea tot felul de ıntrebari care nu aveau relevanta
2 am adus tot ce poate dovedı ca locuım ımpreuna de la asoc de proprıetarı ,contract de casa,facturı pe numele sotiei s ea ımı vorbea f urat
3 ce pot sa fac ın sıtuatıa aceasta,voi merge si la ambasada Turca sa fac cunoscuta sıtuatia
Daca puteti ındrumati ma ce pot face ın situatia mentionata
Multumesc
Răspuns la discuția ınformatie
Va multumesc pentru raspuns s?gur am gres?t data este de 01 09 2011
Discuție ınformatie
Buna zıua ma puteti ajuta cu o problema sant angajat de 10 luni la o firma cu patron turc ın contract nu este mentionat salariu real si acum m-a anuntat ca ma da afara cu data de 01 01 2011.Dın cate am citit nu pot beneficia de somaj daca nu am 12 luni de contract.V a multumesc antıcıpat pentru raspuns
Răspuns la discuția URGENTA
Va multumesc. imi puteti spune la ce pedeapsa sa incadreaza (art. 215 C.p.) art.26 rap.la art.288 Cp?
Discuție URGENTA
Buna ziua va rog. ce inseamna. înşelăciunea (art. 215 C.p.) art.26 rap.la art.288 Cp? va multumesc
Răspuns la discuția abuz
Solutia sa dat in data de. 26.05.2009.
Răspuns la discuția abuz
Hotararea judecatoreasca este definitiva si irevocabila. Sa constatat prescrierea faptei iar procurorul de caz a solicitat punerea imediata in libertate. (fapta era prescrisa de 2 ani)
Buna ziua. putetı sa imi spuneti cam cat ma costa sa deschid o actiune pentru inregistrare tardiva a nasteri cu reprezentant avocat. va multumesc