avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 825 soluții astăzi
Forum Activitate hiroichi

Activitate hiroichi

Ok.
Multumesc de raspuns
Trebuie sa fac eu vreo cerere de terminare a somajului sau pur si simplu ma anunta ei:))
Pe data de 21 sunt programat la a cincea viza de somaj si am inteles ca asta este ultima data cand trebuie sa ma mai prezint la ei.Este adevarat pun doar 5 vize si primesc bani pe 6 luni?
Răspuns la discuția Viza lunara somaj
Multumesc de raspuns
Mi-a spus un prieten ca a fost cu carnetul de evidenta si buletinul unui vecin si ia spus stampila respectivului...acuma vine intrebarea mea: Este posibil sa trimit alta persoana in locul meu pt aplicarea vizei cu carnetul+buletinul meu?
Buna ziua
As dori sa ma inscriu la un medic de familie.Nu am mai tecut de niste ani buni la cel vechi si prin urmare ma scos din lista lui.Acum am gasit am medic si as vrea sa stiu ce acte imi trebuiesc pentru a ma inscrie la unul nou
Răspuns la discuția Somaj
@george_neagu
mersi de raspuns am adeverinta aia insa nu eram sigur de cea de clasa 8


@ondino
ma incadrez in cele 60 de zile de la absolvire intrucat am terminat cursurile in 27 mai
Prin urmare am tremen pana in 27 iulie sa depun actele
Discuție Somaj
Buna ziua
Maine merg sa imi depun dosarul pentru somaj acela care sa da dupa absolvirea liceului.Am citit ce acte imi trebuie,insa am o nelamurire la`Actele de studii` e suficient adeverinta ca am terminat 12 clase sau trebuie sa o duc si pe aia de 8 clase, pntru ca aici e problema nu stiu ce am facut cu diploma aia#-o
Discuție Buletin nou
Vreau sa imi fac un buletin nou deoarece al meu e expirat si am auzit de la un prieten ca daca duc ceva de la primarie il pot face singur fara sa vina sa semneze pt spatiul unde stau.Stiu ca la el ca si la mine parinti sunt dincolo iar el a mers singur si la facut.Este adevarat???
Discuție Buletin expirat
Buna,
Am buletinul expirat din iulie anul 2010 si acuma trebuie sa fac niste acte pentru incrierea la bac...o pot face buletinul expirat??
Faza e ca e urgenta situatia mia spus ca pana maine am termen de adus buletinul