avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1080 soluții astăzi
Forum Activitate sttela71

Activitate sttela71

Discuție mostenire
Sotul meu a avut locuinta inainte de casatorie. Suntem casatoriti de 16 ani, dupa casatorie am modernizato. El are doi copii dintr-o casatorie anterioare si sunt plecati din tara de 5 ani. As dori sa stiu dupa noul cod civil daca sotul meu moare ( este grav bolnav, pensionat pe caz de boal de 4 ani) ce drept am eu la lociunta. El a scris un testament de mana prin care imi lasa mie totul. Nu avem copii impreuna . Va multumesc
Răspuns la discuția calomnie
multumesc frumos
cat dureaza sa dea curtea constitutionala o decizie ?
Discuție calomnie
va intreb daca este normal ca revolutionarii sa fie facuti pomanagii, cersetori, in ziare si la tv. Am documente de la revolutie care contesta faptul ca sunt revolutionar nu impostor, cum ma face media, am un infart miocardic, hiper tensiune arteriala, diabet ficat marit de la medicamente.Se tot vorbeste de multele beneficii ale revolutionarilor care majoritatea nu s-au acordat. Locuiesc in acceasi casa in care locuiam in 1989, o garsoniera . As dori sa stiu ce masuri pot lua impotriva celor care ma calomniaza! Am suportat destul. Va multumesc!
as dori sa fac ceva in agricultura, am 5000 mp, o ciupercarie dar nu am bani si va rog sa-mi cat m-ar costa un proiect pentru accesarea fondurilor europene nerambursabile si la cine sa ma adresez. Va multumesc!
Discuție calomnie
Sotul meu este revolutionar, are 52 de ani, are diabet, un infarct si probleme cu tensiunea. Cum e posibil ca o televiziune sa permita in direct sa fie calomniat . Sotul a fost anchetat de procuratura militara , el a facut revolutie nu si-a cumparat certificatul la meritat. Beneficiaza de indemnizatia minima fiind pensionar de boala gr. II. Nu beneficiaza de medicamente gratuite, de spatiu comercial, pamant si ce se mai spune. Ma intreb cat ii mai rabda inima cu atata nedreptate care se face. Va rog sa-mi spuneti si mie ce masuri pot lua sa nu se mai faca atata nedreptate. Indemnizatia o pot retrage tot revolutionar ramane, Sunt de acord cu discutii contradictorii dar sa-l faci cum iti vine la gura nu! O televiziune trebui sa medieze intre parti nu sa-i dezbine. Va multumesc frumos!
Buna ziua, M-am apucat de mestesugarit ( fac coliere, bratari, cercei) de cateva zile si am constatat ca nu le pot vinde fara factura, va rog sa-mi spune-ti si mie cum trebui sa fac, daca trebui sa-mi deschid firma , pf, af s-au sunt altfel de autorizatiinu stiu si cat m-ar costa . Va multumesc!