avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1344 soluții astăzi
Forum Activitate sdvscac

Activitate sdvscac

Buna ziua. Astazi am fost la birou sa semnez un act aditional de marire salariala,si dupa ce am semnat mi sa spus ca nu imi da acel act pana nu platesc o amenda de rovinieta ptr masina firmei. Am spus foarte clar ca nu platesc amenda de rovinieta deoare nu consider ca este vina mea atat timp cat exista o persoana care se ocupa cu parcul auto. Apoi am intrebat de ce am mai semnat acel act daca nu mi se da. Mi sa spus ca se rupe si sa rupt de fata cu mine. Este normal asas ceva.

Va multumesc
Nu figureaza in fisa postului. Figureaza doar cundecele masinile firmei.

Cornel Vasile a scris:

Aveti cum sa comentati daca acea sarcina nu figureaza in fisa postului dvs. .

Buna seara. Sunt angajat la o firma ... incadrat cu functia de sofer,si anumiti membrii din grupul conducerii in urma unor asa zise discutii,am fost obligat sa duc si sa aduc personal la munca. Spunandumise ca am masina de firma si ca nu am cum sa coment
Va mulțumesc pentru raspuns. Ce acte sau foi am,am pe email trimis de la credit express cu intelegerea fa uta de ei sa platesc in 2 transe suma respectiva,dar si de aici am doar nr de cont cat trebuie sa platesc in cele 2 transe si atat. Nimik altceva.

Va multumesc


Buna seara. Zilele trecute am fost sunat de o frima de reculerari TRANCA BULUGA in legatura cu un credit restant. Si ca daca vreau sa platesc din toata suma doar jumate. Fara sa imi zica de cheltuieli de judecata sau ceva de genul. Iam intrebat daca pot sa fac o intelegere de plata si au zis ca nu se poate din simplul fapt ca m-am angajat. Am zis k o sa platesc aceea jumate. Si am zis ca vrea sa trec pe la dansii la sediu ca sa imi dea si mie ceva la mana ca am terminat cu ei si sa imu ridice poprirea,si dansii ca nu este nevoie sa treceti ca tot ce va fi se va trimite la banca. Acum nu stiu cum este dar mie mi se pare ciudat.
Discuție Probleme banca
Buna ziua. Prietena mea are cont de salariu la ing si acum 8 luni a deschis un cont in euro. Ea fiind titulara contului si avand 2 carduri unul pe numele ei iar la al doilea ma imputernicit pe mine ca sa pot sa il folosesc. Eu am rate restante la 3 credite si nu mai lucrez si nu am nimic pe numele meu. I se poate bloca contul ei ca fiind titulara dar pot sa folosesc si eu acelasi cont? Zilele trecute a fost un reprezentant de la o banca si a intrebat de mine si apoi a intrebat de ea.
Discuție vanzare auto
Am un logan din 2010 cumparat de tatal meu. Acesta din urma a decedat,si dupa toate prcedurile care au fost facute in aceasta privinta am facut si succesiunea la masina. Sa facut pe trei persoane si acum doresc sa vand aceasta masina pentru a cumpara alta masina. mentionez ca in talon si cartea masini tot tatal meu este trecut.
Cum trebuie procedat in aceasta privinta pentru a vinde masina cat mai repede si fara prea multe batai de cap????
Din cate am inteles la vanzarea unei masini trebuie si un fiscal cum ca sa platit impozitul la masina sau ceva de genul.
Buna ziua! Tatal meu a murit anul trecut,casa si masina cumparate de el erau pe numele lui.Anul acesta sa facut succesiunea la aceste bunuri si in acte figura trei persoane,mama sorea si eu ca fiind fiul. Mai avem un frate despre care nu stim nimic de 6-7 ani de zile! vreau sa stiu daca pot fi scos din drepturi? daca nu cum pot proceda ca macar masina sa ramana in proprietatea mea? Si daca ei pot vinde aceste bunuri fara acordul meu personal!! si daca pot vine ce parte imi revine mie!!!!