avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 712 soluții astăzi
Forum Activitate giusi

Activitate giusi

Răspuns la discuția Inselaciune
multumesc prodiamant
Discuție Inselaciune
Buna,
acum doi ani am schimbat injectoarele si pompa de injectie la camionul pe care il detin in reprezentantadin tara,pe factura a aparut ca mi-au fost schimbate toate injectorele in valoare de 22.000RON,astazi sau defectat din nou si surpriza,cand le-am dat jos mecanicul a constatat ca iinjectoarele sunt cele originale ale masinii puse de fabrica cei de la reprezentanta schimbandu-mi doar un injector nu toate 6,ce pot face avand in vedere ca au trecut doi ani
Cu multumiri!
Răspuns la discuția cale de atac
multumesc!!
Discuție cale de atac
Buna
Am depus o cerere de revizuire la ICCJ care a fost respinsa pe motiv de tardivitate.Rog daca pot sa mai apelez la vreo cale de atac
Cu multumiri!!!
Răspuns la discuția Desfacere contract munca
Multumesc tuturor celor ca mi-au raspuns
Buna ziua
Sunt angajat cu contract de munca pe perioada determinata,care expira pe 17.10.2014,iar intre timp am facut o depresie si momentan sunt in concediu medical de la medicul pshiatru,care zice ca tratamentul si concediul ar putea dura si pana la 6 luni.
Va rog sa-mi raspundeti daca in aceasta perioada pot fi lichidat la data expirarii contractului de munca sau acesta se prelungeste pana voi reveni din nou la munca???
Cu multumiri!
Răspuns la discuția Model plangere CEDO
Multumesc mult andreigrigor
Buna ziua
Am cerere inregistrata la CEDO din 2008,iar acum a fost declarata admisa,am primit punctul de vedere al Guvernului care bineinteles nu este de acord cu cele solicitate de mine,iar Curtea imi cere si mie un ultim punct de vedere.
Va rog ,daca cineva are un model de asfel de act sa ma ajute
Cu multumiri!
Discuție timbru mediu
Buna
Pe toate siteuri-le se discuta despre decizia CJUE privind timbrul de mediu,ba ca este ilegal,ba ca se dau banii inapoi,ba ca nu se mai plateste ,la noi cand intra in vigoare si care este modalitatea de a trece masina pe copil fara aceasta taxa ? Masina fiind inscrisa pe mine de pe vremea cand nu era taxa.Prin partaj eu chiar divortand de nevasta pe bune ,masina fiind dobandita in timpul casniciei si de comun acord vrem sa o dam copilului.As vrea un raspuns cu care sa ma pot prezenta in fata autoritatilor la inmatriculare.
C


Cu multumiri!
Buna
Am divortat si am convins de comun acord cu sotia sa dam masina fiicei.Poate ea sa o inmatriculeze masina fara sa plateasca taxa de mediu dupa partaj?Mentionez ca masina a fost inmatriculata pe mine in 2005 fara a fi achitata taxa,la vremea respectiva nu se platea aceasta taxa
Cu multumiri!