avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 798 soluții astăzi
Forum Activitate dorinaionela

Activitate dorinaionela

Răspuns la discuția Recuperare taxa auto
Da..daca mai dețineți ...actele mașinii..Fabyo a scris:

Pot recupera taxa auto platita in anul 2009 daca masina a fost radiata in anul 2010 ?

Răspuns la discuția Recuperare taxa mediu
Poate recupera taxa de mediu doar cel care a platit-o ...cel care a înmatriculat mașină...niku1 a scris:

dacă sant al doilea proprietar de autoturism pot beneficia de recuperarea de taxă de mediu va multumesc


buna ziua
Sunt mediator de ceva timp , intre timp lucrez si la o firma .
Una ditre firmele colaboratoare mi-a cerut sa fac un contract de prestari servicii pe cabinetul de mediere .
Ce tip de contract as putea semna .
Multam !
Buna seara ,
Chiar daca fratii sau parintii sotului nu mai traiesc vin descendentii acestora la masa bunurilor succesorale .Cota care le revenea fratilor defunctului le revine copiilor ( nepotilor sau nepoatelor ).
buna seara ,
ar trebui sa faca o actiune in justitie in care sa specifice ca mai are in intretinere un minor si cota care ar trebui stabilita ar fi undeva la 16% .
ms
Buna ziua ,
am o intrebare si caut un raspuns ...
se aude prin targ de imatricularea masinilor fara timbru de mediu - legat ceva de notariat ...o procura ceva ?
ma poate informa si pe mine cineva?
o zi buna

Răspuns la discuția Problema AWB-URI
daca exista firma de curierat , mergi la ei si vorbeste cu persoana care se ocupa cu asa ceva si poti rezolva problena.
succes !
Răspuns la discuția Problema AWB-URI
Da , se poate solicita de la firma de curierat o copie a awb . Din cunostinetele mele stiu ca aceste scrisori de transport se arhiveaza. Dar mai e o problema ,, mai exista firma de curierat ,, ?
multumesc, am avut termen si a fost admisa contestatia in anulare