avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 812 soluții astăzi
Forum Activitate aldorin

Activitate aldorin

Răspuns la discuția REVISAL EXPORT ANGAJATOR
Da, foarte multi , peste 100 salariati.
Răspuns la discuția REVISAL EXPORT ANGAJATOR
Acesti pasi i-am urmat si imi zice ca angajatorul nu este valid si nu preia nimic.
Lucrez in programul ITM-ului.
Multumesc
Buna ziua,
Am rugamintea de a ma ajuta sa transmit baza de date din REVISAL pe email , nu reusteste persoana careia ii transmit sa deschida folderul respectiv, Va rog sa ma ajutati cu pasii de urmat.
Va multumesc.
Buna seara,
Nu pot inceta un cim dupa ce l-am reactivat din suspendare CIC . Imi arata in fereastra: data incetarii trebuie sa fie ulterioara oricarei operatii de suspendare sau detasare din istoric.
Suspendarea este facuta de corestie din program 16.04.2016/
Cum trebuie sa procedez. Multumesc.
Buna ziua,
Am fost azi la Casa de Pensii Locala sector 5 sa ridic carnetul de munca al mamei mele de la dosarul de pensie si am constatat ca lipseste din dosar.
Mi s-a spus ca imi va comunica in termenul legal de 30 zile ce se intampla cu carnetul de munca.
Intrebare: in cazul in care nu se mai gaseste cum pot eu sa obtin eliberarea unei adeverinte de grupa si sporuri , ne mai stiind exact perioada in care a lucrat la societatea respectiva neprezentand copie de pe carnet , emitentului.
Emitentul detine arhiva mai multor societati.
Va multumesc.
Buna ziua, sunt angajat la o societate cu norma intreaga , pe perioada CO ma pot angaja la o alta societate tot cu norma intreaga?
Va multumesc
Răspuns la discuția AUTORIZATIE DE CONSTRUCTII
Da , asa este sunt doua constructii , nu modernizate ci practic alt proiect fata de ce era inainte; pentru Studiu de insorire m-am referit la cel din fata casei mele, s-a dublat practic inaltimea constructiei, soarele nu mai patrunde in curte si cealalta casa este calcan cu a mea , dar nici aceasta nu si-a respectat vechiul proiect. Nu ma pot folosi de Legea 544/2001 privind liberul acces la informatiile de interes public? Va multumesc pentru ajutor.
Cum pot obtine o copie de pe autorizatia de constructie si documenetele aferente in baza carora vecinii spate si fata cladirii mele si-au ridicat si " reconsolidat" cladirile lor, deoarece nu au tinut cont de STADIU DE INSORIRE si alte probleme provocate locuintei mele, spatele cladirii fiind calcan cu unul dintre vecini - afectare structura de rezistenta a casei -ex. deci nu mi s-a cerut acordul pt STADIU DE INSORIRE. Va multumesc.
Buna ziua,
Va multumesc pentru ajutorul dat in urmatoarea problema: intr-un imobil suntem doi proprietari cota indiviziune ½ ; unul din proprietari isi ajuta fiul si ipotecheaza partea lui de ½ din imobil pentru o societate la care era dator cu o suma de bani. Acesta pierde cota lor de locuinta de ½ prin executare silita. Intrebare: La toate aceste demersuri erau obligati sa aibe si acordul scris si al celuilalt proprietar pentru ipotecare , avand in vedere ca nu erau scosi din indiviziune, Am fost intrebat de o terta persoana daca am dat acordul scris pentru a putea ipoteca si atunci am inteles ca e o problema neclara pentru mine si nu i-am raspuns sa nu fac valuri mai mari.
Răspuns la discuția Relatii cu cladiri alipite
Vecinul din fata casei a construit fara acordul stadiu de insorire, intre cele doua constructii casa mea e ceva minuscul. Multumesc pentru detalii.