avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 409 soluții astăzi
Forum Activitate babirusa

Activitate babirusa

Sunt pensionar de cca 10 ani
Din 2017 primesc dividende de la societatea la care am lucrat(am parti sociale din anii 90)vreau sa stiu daca pentru aceste dividende(sunt mai mici de 10.000 lei) legea ma obliga la plata CASS?
Dividendele pot fi considerate investitii ?
de circa 8 ani locuiesc la tara in judetul arges , domiciliul mi-a ramas tot in bucuresti
la alegerile parlamentare din 06.12.2020 pot vota in judetul arges unde locuiesc acum?
adresa mea de email este alex_i_pop@yahoo.com
va multumesc
multumesc pentru raspuns dar nu cunosc legislatia contractelor semnate la distanta
poate puteti sa ma lamuriti
multumesc
am facut un contract cu o firma de telefonie mobila pentru un numar de telefon mobil
am ramas surprins cand domnisoara reprezentant firma mi-a spus clar ca nu e nevoie de semnatura mea pe contract , ea mi-a spus ca imi trimite contractul pe e-mail iar eu l-am cerut pe hartie ca sa-l citesc si eu si dupa opinia mea sa-l semnez si un contract semnat si de mine si de ei sa ramana la ei si unul la mine
cand am ajuns acasa am constatat ca intr-adevar mi-au trimis contractul pe e-mail dar fara sa-mi ceara sa-mi dau acordul pentru cele scrise in contract
DUPA PAREREA DVS ESTE LEGAL?
parerea mea este ca nu este legal
fara nici-o semnatura din partea mea si fara nici un alt acord ei nu pot sa-mi trimita peste un timp un alt contract cu o suma mult mai mare?
ce ma sfatuiti sa fac?
va multumesc
ce acte sunt necesare pentru o casa noua pentru obtinerea titlului de proprietate
unde trebuie sa le depun pentru obtinerea titlului de proprietate
cum trebuie sa procedez pentru a-mi vinde actiunile obtinute de la intreprinderea la care am lucrat
copilul nepotului de frate este pentru mine nepot sau stra-nepot
daca ai contract cu adp pentru un loc de pacare, este platit la timp si de multe ori gasesti locul de parcare ocupat de alta masina cum procedezi?
este vreo reglementare legala care te poate apara de acesti ....... ?
Discuție somaj
am 62 de ani , 36,5 ani vechime si risc sa intru in somaj
as vrea sa stiu cat timp pot lua indemnizatia de somaj si cam cat este ca valoare:O
Răspuns la discuția imputarea obiectelor de inventar
da este sau a fost echipament de lucru; pana in prezent nu au fost casate desi modelul de echipament de lucru(uniforma) a fost schimbat de cativa ani
problema e ca cele vechi (din 2002) nu le mai am