avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 501 soluții astăzi
Forum Activitate dumitrusimion33

Activitate dumitrusimion33

vreau sa cumper o bucata de pamant vanzatorul are titlu de proprietate mai este necesar cadastrul sau este de ajuns prezenta la notar pentru actul de vanzare cumparare
sigur ca da eu am platit pentru un u 650 . iar in privinta verificarii tehnice nici nu incape indoiala atata timp cat iesi pe drumurile publice indiferent ca sunt asfaltate sau pietruite

verificarea se face la un itp autorizat pentru tractoare sau la rar



[Mesaj editat - pct. 1.3 din regulament]
da se preschimba atat permisul de conducere cat si certificatul de inmatriculare al autovehiculului dupa noua adresa din c/i.
NU rovinieta se plateste numai in cazul in care masina este inmatriculata definitiv.
nu poti sa conduci tractorul cu categoria A .poti sa-l conduci cu categoria B daca are masa mai mica de 3500kg sau ansamblul format din tractor si remorca nu depaseste 3500kg. daca depaseste aceasta masa iti trebuie categoria Tr sau categoria C
care va fi diferenta care imi va fi data inapoi daca in 2010 am platit cam 2250euro. Cu multumiri
Discuție taxa auto
in decembrie 2010 am inmatriculat o masina sh 1587cmc euro2 177gco2/km din 2000 cu clima abs 4airbaguri geamuri si oglinzi electrice la care am platit aproximativ 2200euro taxa poluare.intrebarea mea este de ce nu mi sa facut fisa de depreciere si de ce este totusi asa de mare aceasta taxa pentru ca nu am mai auzit pe nimeni dintre cunoscuti sau prieteni care sa fi platit atat
Discuție taxa auto
imi poate spune cineva de ce totusi am platit asa de multi bani ? pentru ca nu am mai auzit pe nimeni dintre cunoscuti sau prieteni care sa fi platit o taxa asa de mar
e si de ce nu mi sa facut nici depreciere a masinii
imi cer scuze poate nu am fost destul de explicit in decembrie 2010 am inmatriculat o masina adusa din spania un citroen xsara din2000 euro2 1587 cmc 177co2/km cu urmatoarele dotari clima abs geamuri si oglinzi electrice senzor ploaie comenzi radio pe volan nu mi sa facut nici un fel de depreciere la rar valcea iar taxa de poluare ma costat vreo 2200euro adica 9512 ron. Ce sanse sunt sa pot recupera din aceasta suma
Discuție taxa auto
in 2010 aminmatriculat o masina euro2 1587 cmc din 2000 si ma costat vreo 2200 euro?????. Care va fi diferenta care imi va fi restituita?X-(