avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 754 soluții astăzi
Forum Activitate duduian

Activitate duduian

Buna ziua,anul trecut am vandut partea mea de mostenire sorei mele,iar acum 3 ani am contractat un credit .Actualmente sunt somer si nu pot plati ratele si chiar daca o sa-mi gasesc de lucru nu cred ca o sa-mi gasesc ceva care sa-mi permita sa-mi platesc ratele(710 ron/luna)...probabil voi plati 300ron/luna.Intrebarea mea este daca poate fi anulat actul de vanzare cumparare catre sora mea intocmit anul trecut!
Buna ziua!Pe scurt...n-am nimic pe numele meu,n-am nici un venit...firma de recuperare m-a dat in judecata urmand sa fiu executat silit,probabil , intrebarea mea era daca este adevarat ca are la dispozitie sase luni sa fiu executat dupa aceasta data nemai avand nici o obligatie fata de ei!Multumesc anticipat!
#-o
Tatal meu a decedat si a avut un telefon care acum are vreo 7 ani dar care este codat intr-o anumita retea.Pot solicita reprezentantei firmei respective din judet sa-mi decodeze gratuit telefonul si daca da pe baza carui act sau lege?Mentionez ca nu era la abonament,nu avea datorii fata de firma!Multumesc!
am contract cu o firma care m-a asigurat conform contractului ca-mi va asigura o viteza de dowload 2MB-8MB per secunda.Cand citesc viteza de pe serverele recomandate telefonic de ei este de 4MB/sec dar nu pot depasii 0,6MB/sec.de pe un server care cu o alta firma furnizoare de net este de 40 de ori mai mare!!!!!!!!!!Am facut nenumarate reclamatii telefonice dar acestia imi spun ca functioneaza la toti abonatii de tipul meu!Cum imi pot rezilia contractul cu ei fara a platii atxele prevazute in cotract sau daca nu pot ce pot face pt. imbunatatirea servi ciilor sau macar sa platesc pt. ce primesc!Multumesc!
Răspuns la discuția cum pot radia o masina
probabil are si el un act cu respectivul dar in cererea de recurs nu a mentionat ca ar fi vandut auto unei anumite persoane.
Buna ziua. Am vandut un auto in 2008 dar cuparatorul nu a binevoit sa devina propietar si la un 1 an a vandut masina.In prima instanta am castigat procesul(acesta fiind obligat sa perfecteze actele):(dar acesta a inaintat recurs pe motiv ca a vandut masina si ca in perioada cat a fost la el a vrut sa faca actele dar nu am vrut eu(n-are nici o dovada)Din pacate(asa este in Romania)recursul i-a fost aprobat.Mentionez ca are legaturi cu judecatoarea respectiva(nasa)care i-a aprobat recursul si cred ca o sa si pierd!Va implor,astept pareri despre ce pot face in continuare(nu i-am cerut nici un fel
prin hotarare judecatoreasca paratul este obligat sa perfecteze actele unui automobil,adica s-o treaca pe numele lui dar el nu vrea spunand ca a vandut-o si nu mai stie nimic de ea,ce pot face in continuare? multumesc!
Discuție sentinta rapida
Va salut!In luna iulie am avut prima infatisare intr-un proces cu cineva care nu vroia sa perfecteze actele unei masini(schimbare propitar)a doua si ultima intalnire cu judecatoarea a fost in luna septembrie cand a spus ca ramane in pronuntare.Mentionez ca la ambele infatisari paratul nu s-a prezentat si nici avocat n-a avut!Intrebarea mea este cat dureaza aflarea hotararii daca am sanse sa primesc o hotarare favorabila!:O.
am ramas somer si nu mai pot platii ratele...anul trecut am renuntat,in fata unui notar public,la dreptul meu de mostenire si tot atunci am incetat sa platesc ratele.Intrebarea mea este incat timp se prescrie datoria fata de banca?Mentionez ca nu am nimic pe numele meu,sotia nu are servici si traiesc la socrii si muncesc pe unde apuc!Multumesc mult!#-o
Buna ziua.Anul trecut am incheiat un contract cu o firma pt.servicii de telefonie si internet.Vreau sa reziliez contractul pt.schimbare domiciliu iar acestia spun ca trebuie sa platesc o suma de bani despagubire pt.intrerupere contract inainte de termen.Ce pot face si ce sanse am sa nu platesc acea suma?Multumesc!#-o