avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 758 soluții astăzi
Forum Activitate ery

Activitate ery

Buna ziua!Lucrez intr-o instituție publica (executări silite)pot lucra și in privat ca și colector debite?
Răspuns la discuția URGENT
da aveti dreptate am uitat sa precizez ,in constructii am nevoie totusi am nevoie de ele si asa
Discuție URGENT
Buna ziua ma poate ajuta cineva cu fisa evaluare risc pentru zugrav si constructor structuri sau fierar betonist,pe mail la adresa adriana.neagu87@yahoo.com.multumesc
Buna, daca am negociat incheierea contractului colectiv in cadrul unitatii cu peste 21 salariati si nu s-a ajuns la incheierea acestuia (patronul nu a fost de acord cu revendicarile salariatilor ,am facut si un proces verbal ) peste cat timp se reia negocierea
Buna ziua
Ma confrunt cu urmatoarea problema:o salariata urmeaza sa nasca in luna iunie dar este angajata la noi de 10 luni prin urmare nu poate beneficia de ccc.Inainte a lucrat in afara tarii cu contract timp de 3 ani(zice ca poate dovedi) se ia in calcul si perioada asta, exista vreo directiva europeana in sensul asta ?Multumesc
Discuție HG 1105/2011
Buna ,conform hg 1105/2011 care este perioada minima si maxima de suspendare CIM in revisal
Discuție CLAUZE CIM
Buna cum pot determina un angajat sa nu demisioneze exista vreo clauza legala pe care o pot introduce in cim?
Buna,am si eu o intrebare: daca angajez un somer beneficiez de ceva din partea statului si cum il determin sa nu demisioneze pentru o anumita perioda de timp?
Buna,daca un salariat era incadrat ca muncitor necalificat si in urma unui curs de calificare l-am incadrat ca zugrav trebuie schimbata si fisa de evaluare?
buna,cum inregistrez un contract de colaborare in contabilitate (cum apare pe statul de plata si cum i fac plata) il inreg. in revisal ? ma puteti lamuri va rog