avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1926 soluții astăzi
Forum Activitate cristiandaniel

Activitate cristiandaniel

Răspuns la discuția Contestarea paternitatii
Ce acte trebuie depuse la dosar,unde trebuie deschis procesul? Noi locuim in judetul Timis iar tatal si fratele lucreaza in strainatate.Copilul e nascut in iunie2011 in Timisoara.
Buna seara Am 4 copii ,doi din casatorie unde sotul a decedat ,18 ani 10 ani,si 2 din concubinaj 2 ani si4 ani .Tatal e in strainatate iar eu si copii in tara,In vacanta de iarna ar vrea sa mearga cei mari impreuna cu mijlociu la el.Pot merge neinsotiti de unul din parinti ,doar cu cel de 18 ani? CE acte trebuie?
Răspuns la discuția Pensie alimentara
nu are alti copii cu sotia
Răspuns la discuția Pensie alimentara
Daca nu am adresa la firma unde lucreaza?
mi sa spus ca in romania se plateste 25%din salarul minim el imi da si asa mai mult
Buna seara, am doi copii in concubinaj,recunoscuti de catre tata.Tatal copiilor a plecat la munca in Germania,unde sa impacat cu fosta sotie ,,,copii au 2 ani,4 ani,,.Trimite 100 de euro si cate un telelefon sa vada ce mai fac copii.As vrea sa deschid proces de stabilire a pensiei alimentare,dar refuza sa imi trimita acte de la firma unde lucreaza ca sofer pe tir.as vrea sa stiu ce pot sa faccat ar trebui sa fie pensia copiilor,,,,sunt avertizata daca deschid proces imi ia copii,,,.UNDE TREBUIE SA MA ADRESEZ?
.Buna ziua,cat dureaza si cat costa taxele pentru contestarea patenitati. Am un copil in varsta de doi ani,la nastera tatal natul fiind in germania,a trecut copilul cu acordul lui pe numele,,fratelui sau,,nefiind cununatii
BUNA ZIUA ,TATAL LUCREAZA IN GERMANIA ,EU SI COPII LOCUIM IN ROMANIA -TIMISOARA De unde luam formularele in RO si unde le completam ce acte ne trebuie la completare in tara.Mama fiind in concediu crestere copil(avand unul de8 luni si unul de2ani si 10 luni).. Trebuie formulare pentu fiecare copil ?
BUNA ZIUA am un credit de la CEC(2007) pe 10 ani in 2008 am ramas vaduva ,am doi copii. Casa pe care am renovat-o cu banii era a socrilor decedati , sotul ,
fiind cel mai mic [,neavand dezbatuta mostenirea] .. Dupa un an au venit cumnatii amenintandu-ma sa parasesc casa si sa -mi dau copii la casa de copii .Am parasit
casa,stau cu chirie in alt judet impreuna cu copiii.Am ramas in urma cu ratele nu ma descurc. CE SE POATE INTAMPLA?
Discuție Mostenire
BUNA ZIUA am un credit de la CEC(2007) pe 10 ani in 2008 am ramas vaduva ,am doi copii. Casa pe care am renovat-o cu banii era a socrilor decedati , sotul ,
fiind cel mai mic [,neavand dezbatuta mostenirea] .. Dupa un an au venit cumnatii amenintandu-ma sa parasesc casa si sa -mi dau copii la casa de copii .Am parasit
casa,stau cu chirie in alt judet impreuna cu copiii.Am ramas in urma cu ratele nu ma descurc. CE SE POATE INTAMPLA? NU AM BANI SA DEZBAT MOSTENIREA (in casa locuieste unul din frati iesit la pensie bolnav psihic-)6frati
Buna seara. Am 2 copii, unul de 3 ani si unul de 8luni,iar tatal lucreaza legal de 1 an in Germania, eu si copii locuim in Romania. Pentru copilul de 8luni iau indemnizatie 600 RON. Cum poate lua tatal alocatie pentru ambii copii acolo in Germania? Si ce acte trebuie?