avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1800 soluții astăzi
Forum Activitate BIANCA_MARIO MOISE

Activitate BIANCA_MARIO MOISE

Răspuns la discuția minor
pe doamna de mai sus nu o inteleg? as intrebao are copii? ce rasp sunt astea din partea dumneaei, am spus clar cred ca m/am facut inteles,eu inainte ca fata mea sa plece in spania aveam o relatie strinsa cu fata mea ,am intrebat cui as putea sa ma adresez sa pot aduce fata acasa, cui mai dau pensie daca copilul meu e in spania , si/a abandonat scoala daca politia numi rezolva problemele familiare dupa cum spune doamna de mai sus si mama a lasato sa plece la 16 ani in spania sia abandonat scoala,eu de ce as mai da pensie si ce trebuie sa fac sa merg eu dupa ea sami fac singur dreptate sami aduc copilul acasa, mentionez ca fata mea nu are o relatie buna cu mama si cu actualul sot al mamei nu vreau decit sami aduc copilul acasa ca stiu unde e plecata si ce face vreau so iau eu la mine sa pot so cresc si sa mearga la scoala cine ma ajuta si unde sa merg
asistenta sociala ma poate ajuta astept rasp
Răspuns la discuția minor
da ,ma sunat fetita si imi spune de ce nu vreau sai mai platesc pensia ,sa io trimit mamei ei , nu mai vreau sa pun pensia alimentara pe cine mai intretin eu aici pe mama? fata mea a plecat in spania stiu sigur din multe informatii ca fata mea a plecat in spania la prostitutie cum e posibil o fata de 16 ani , a abandonat scoala, asta e problema mea imi vb foarte urit am depus plingere la politie am dat toate detaliile ce sa fac mai trimit pensia alimentara , sa anunt asistenta sociala sau anunta politia sunt disperat copilul meu nu e bn unde este va rog astept un raspuns , multumesc.
Discuție minor
buna seara, dau o pensie alimentara de 800 de ron,fetitei mele de 16 ani ,fata e incredintata fostei soti,acum o luna fata mea a parasit tara si a plecat la o matusa in spania ,si/a abandonat scoala, mentionez ca mama se afla in tara ,vreau sa stiu cum a trecut frontiera fara acordul tatalui,va rog sa ma ajutati sa/mi spuneti ce trebuie sa fac sa/mi aduc fata in tara unde a plecat stiu ca nui bn la aceasta matusa , mama este recasatorita si are din casatoria actuala o fata, va rog sa/mi spuneti ce trebuie sa fac sau unde sa ma adresesz sami aduc fata in tara multumesc anticipat si astept raspuns.
buna ziua , vreau sa/mi deschid o vulcanizare , ce acte imi trebuie , mentionez ca am spatiul in casa mea multumesc .
BUNA SEARA.AM SI EU O PROBLEMA.AM CIRCULAT PE E 85 FARA SA STIU CA TREBUIE SA PLATESC ROVINETA.DETIN LOCUITA IN COMUNA VADU PASI ,JUD BUZAU.PODUL VADU PASI NU ESTE CIUCULABIL IAR SINGURUL DRUM ESTE E 85.AM LUAT 30 DE AMENZI DE ROVINETA SI LEAM CONTESTAT IN TRIBUNAL.AM DREPT DE CASTIG?SUNT OBLIGATA SA MA PREZINT LA PRIMUL DOSAR?
multumesc frumos pentru raspunsurile date,mai am o nelamurire ,fetitele mele de 9 si respectiv 13 ani au si ele dreptu ,la acest imobil
mama e propietar si eu fiica sa fruct viager
in 2 011, am cumparat un teren de casa pe numele mamei mele, eu fiind fruct viager, autorizatia de constructie fiind pe numele mamei, are dreptu sotul meu ,tin sa mentionez ca am 15 ani de casnicie si doua fete casa am ridicato inpreuna cu sotul ,si mai am si doi frati,au dreptu acestia actual nu am o relatie buna cu sotul ar avea dreptu la aceasta casa.
BUNA ZIUA, AM CUMPARAT IN 2011 UN TEREN DE CASA,PE NUMELE MAMEI MELE ,EA FIIND CUMPARATOARE SI EU FIICA EI FRUCT VIAGER,SUNT CASATORITA DE 14 ANI ,AM DOUA FETITE,. PE ACEST LOC AM CONSTRUIT O CASA INPREUNA CU SOTUL MEU ,INTREBAREA MEA ESTE ARE DREPTU SOTUL MEU LA ACEST IMOBIL? ACUM S-AU DUPA MOARTEA MAMEI MELE, MENTIONEZ CA MAI AM 2 FRATI,. ASTEPT RASP .MULTUMESC ANTICIPAT.
BUNA ZIUA, SUNTEM DOI TINERI , IN ANUL 2009 MARTIE,AM LUAT IN INGRIJIRE DOI BATRINI VIRSTA 50 SI RESPECTIV 51,NU AU COPII,DAR AU FRATI,NU LOCUIESC CU EI AM CASA MEA PERSONALA, AM GRIJA DE EI LE CUMPAR CE AU NEVOIE TRATAMENTE,II AJUT FINANCIAR.INTREBARE,MI SE POATE STRICA ACTELE DE VINZARE CUMPARARE CU CLAUZA DE INTRETINERE,SAU FRATI DINSILOR AR PUTEA SA VINA LA PARTE DUPA DECESUL ACESTORA MULTUMESC ANTICIPAT.