avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1059 soluții astăzi
Forum Activitate crystus7

Activitate crystus7

Ma deplasam cu auto in mun Timișoara sunt lovit de o mașina care fuge am notat nr de înmatriculare ma duc la poliția rutieră am solicitat autorizație de reparație eu fiind din alt județ și am vrut sa depun o plângere care nu mi a fost primită pt motiv ca celălalt cons auto are timp 24 ore sa se prezinte la poliție asta fiind pe 18.06.2018 am ajuns acasă și am trimis o reclamație la IPJ Timiș care îmi comunica ca sesizarea mea a fost înaintată la serv rutier pe 27.06.2018 neprimind nici un răspuns pana azi10.09.2018,
Ce ma sfătuiți sa fac am rămas cu paguba ???
Este de sub bloc dar am act de vânzare cumpărare e intabulat
Am cumpărat in blocul unde locuiesc 2 locuri de garaj in total sunt 3 locuri unul îl deține un alt vecin , mai sunt discuții între locatari ca unul altu sa bage câte ceva in garaj blocul are 12 apartamente iar sub bloc garajele nu sunt despărțire sunt intabulare 3 locuri , este o USA pe care se intra in garaj și cheia este la cei doi proprietari care au locurile cumparate ,in diviziune este in cota de 2,7%
Ceilalți proprietari de apartamente au dreptul la depozitare în garaj?
am castigat impotriva unei societati de asigurare o despagubire de 16011 lei cu actualizare sumei cu indicele de inflatie,am duso la executor dar mi au fost virati banii mei decat suma de 16011 lei iar ce urma sa fie actualizat nu mi a virat,cum sa procedez,va rog sfatuti ma
deci sa nu depun plangere penala,ma gandeam ca poate de frica imi va inapoia banii
am dat unei persoane cu contract de imprumut suma de 6000 eu si 1000 i am trimis prin western union in grecia ca ramasese in pana cu masina de 1 an am dat actele la un executor ,el lucreaza la firma sotiei nu-i opreste cota parte din salariu acum i a incuviintat sa-i opreasca banii prin sentinta pe firma,si vroiam sa intreb daca ma puteti ajuta si indruma as avea castig de cauza daca ii fac o plangere penala conform art 239,
am un dosar contraventional pe rol,si are2 ani ,acum am primit o citatie sa ma prezint la judecatorie pentru a discuta conditiile de perimare a cauzei ,ce ma sfatuiti sa fac?daca este perimata este in favoarea mea,eu depunand cererea impotriva unui proces verbal de contraventie
cererea a facuto executorul,am luat legatura cu acesta si a spus ca asa e procedura si ei vor sustine cauza in scris,nu ar fi nevoie de minee
da si acum am primit citatie eu
am imprumutat o persoana cu o suma de bani cu acte notariale,am dus actele la executor,acum executorul a cerut in instanta ca firma la care lucreaza sa -i opreasca banii din salariu,mi a venit citatie de la judecatorie,ce sa fac sa ma duc cu citatia la executor sa ma prezint in data procesului sa mi pun avocat ce ma sfatuiti sa fac,pentru ai putea bloca conturile firmei la care sotia e administrator iar el angajat,,va rog mult ajutati ma