avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 733 soluții astăzi
Forum Activitate mihaikkkkk

Activitate mihaikkkkk

Răspuns la discuția Intabulare jumatate de duplex
de ce?????????????????
intrebare;
cum pot eu sa-mi intabulaz jumatatea mea de duplex fara acordul coproprietarilor .. terenul este pe cote parti de 1per2 fiecare si coproprietarii nu au chef de intabulare. multumescX-(
POATE CINEVA SA-SI INSUSEASCA printr-un fals la un notar corupt O PROPRIETATE ?/ ASA PUR SI SIMPLU . se stie faptul ca in vedera instrainarii unui bun imobil notarul este cel care merge si scoate cf in vederea tranzactiei si cu datele exacte ale 'vanzatorilor' si semnaturi false te trezesti fara casa..... va rogggg sa ma luminati de ce ar face un notar asa ceva sau de ce nu ar fa ce-o ....arat faptul ca nu am solicitat nici unui birou notarial acest lucru ..... va multumesc este vorba de o valoare de 50-60 miieur
..
Răspuns la discuția Scoatere din cartea funciara
va multumesc.dar trebuie sa mai adaug ca imob. nr,2 a fost al fratelui meu si neavand banii pt despagubirea fostei la pierdut la o licitatie publica .Noii proprietari au cumparat imob,din poze fara sa vina la fata locului si fara sa se intereseze ce e cu calea de acces !!! este vorba despre acel drum care este proprietatea mea neexistand o servitute de trecere in cf. Afland ulterior cumpararii noii proprietari au lansat amenintari de genul..... ca o sa ramanem si fara casa dar mai sa nu aiba ei acces....Mentionez ca sotia noului meu vecin este avocat.si va intreb inca o data cum ar fi asta posibil daca eu nu vand nu semnez nu solicit nici unui birou notarial acest lucru .MULTUMESC!!!
Răspuns la discuția Scoatere din cartea funciara
cineva mi-a spus ca un notar marsav ar putea sa le rezolve dorinta ....ar fi posibil daca pe cf la rubrica proprietari 12 din teren si ap1 figurez eu cu sotia?????
**buna seara! ar putea noii mei vecini sa ma scoata din cf fara semnatura mea si a sotiei .este vorba de un duplex si ei au cumparat doar ap. nr 2 la nr1 figurez eu cu sotia!am primitceva amenintari precum ca ne scoate din casa iar drumul de acces este al meu fara drept de servitute in cf circula asa la mica intelegere .Va rog sa ma lamuriti cum ar fi posibil?
daca in urma scoaterii la licitatie a imobilului,,, debitorul devine insolvabil iar suma obtinuta este pe jumatate cat ar trebu sa incaseze creditorul,, cine plateste onorariul executorului va multumesc.
se poate executa silit o costructie la rosu ,neintabulata si fara drept de servitute in CF? Accesul catre imobilul cu problema ,de la calea publica, acel drum este proprietatea unei terte persoane ..multumesc aaaa.....nu este vb. de banca sau fisc.,, ci de un partaj ....mercy
Discuție PROPRIETATE
se poate opri o executare silita a unei proprietati daca accesul la calea publica a acelei constructii la rosu se face pe un drum proprietatea mea iar respectivii nu au pe acte nici macar o serv itute de trecere? . am avut o intelegere v erbala dar lucrurile au luat-o razna.Cel putin pana la rezolvarea problemei cu sevitutea(judecata etc. etc.).multumesc!!!mi-ar incalca proprietatea? din cate stiu proprietatea e garantata de stat.
daca in cazul unu partaj, eu ramanand cu casa, si lui fosta trebuie sa-i dau o suma de bani iar acea suma o voi obtine doar dupa vanzarea casei{casa este la vanzare},cat este vtermenul legal in care se poate trece la executare silita .Eu ii dau maine banii daca se vinde.Pe sentinta nu este nici un termen si nu mi-a cerut nici un angajament de plata instanta!!.Partea proasta e ca daca fosta recurge la executare silita namaiavand rabdare vom pierde amandoi !!!? ce ma sfatuiti??? multrumesc