avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1033 soluții astăzi
Forum Activitate teilary

Activitate teilary

Buna ziua,ma poate ajuta cineva cu un raspuns , vreau sa vand o casa cu teren dar nu am reusit sa ducem actele la bun sf pt ca sunt martora intr-un proces la un vecin.mi sa spus ca pana nu este gata acel proces nu se poate face nimic.vreau sa ma indrumati daca exista o solutie.sper ca m-am exprinat corect .multumesc
Buna ziua,ma poate ajuta cineva cu o intrebare?
Se modifica salarul minim brut pe tara garantat la 750 lei , as vrea sa stiu care sunt coieficienti de ierarhizare la contractul colectiv de munca pe ramura de comert 2013
Buna ziua, am o intrebare daca ma poate ajuta cineva.
Suntem o casa de amanet si dorim sa amanetam masini, ce acte mai ne trebuie cu respectivul client care o amaneteaza inafara contractului de amanet pe care il facem , pentru ca respectivul client daca nu mai poate sa vina dupa masina la expirarea contractului, firma intra in posesia masini iar pentru asta noi trebuie sa o inmatriculam pe noi.Intrebare:Ce act trebuie sa mai facem cu respectivul ca sa o putem inmatricula noi.
Răspuns la discuția impozit
multumesc .
Discuție impozit
Am o problema cu impozitul pe o autoutlitara, cei de la primarie mi-au scos camionul din baza de date.
Eu am fost plecata din tara si nu am mai platit nimic pt ca nu mia venit nici somatie nimic , apropo firma este susupendata de 3 ani, si eu nu am mai facut nimic , acum vreau sa il vand si cand am fost la primarie sa iau certificat fiscal au zis ca nu am ce vinde ca nu am nimic pe firma, apoi au descoperit gresala ca ei l-au scos din baza de date,dar eu tot trebuie sa platesc impozitul la zi ,si ok platesc impozitul ce cei trei ani , dar ce va intreb eu este penalizarile de ce sa le platesc pt ca nu este vina mea .si penalizarile sunt incaodata cat impozitu ,sper ca m-am exprimat bine. va multumesc
Răspuns la discuția Un minor poate amaneta?
Multumesc pentru ajutor
Buna ziua , ma poate ajuta cineva daca exista vreo lege ca un minor nu poate amaneta obiecte sau orice alceva la o casa de amanet, chiar daca se prezinta cu un buletin?exista scris uneva in codul civil?
Răspuns la discuția cod cor
aceasta decizie se transmite in revisal ?
Răspuns la discuția cod cor
multumesc pentru raspuns!
Răspuns la discuția cod cor
Daca nu deranjez din nou am o intrebare .
cei care sunt inregistrati cu codul vechi cor , se face un act aditional la cm prin modificarea codul cor?