avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 888 soluții astăzi
Forum Activitate EduardL

Activitate EduardL

Nu trebuie sa fiu o persoana publica ca sa mi se afecteze imaginea. Nu mă mai poziționați.
Mulțumesc, am rezolvat . Însa ca un sfat pentru cei din Bucuresti , dati telefoane de verificare incontinuu la registratura primăriei pana veti fi siguri ca nu asteptati o adresa in zadar.
În cazul in care o fotografie in care apare autoturismul propriu , intr-o conjunctură de natura sa prejudicieze imaginea mea , prin contextul in care a fost publicată acea imagine , pot actiona legal in vreun fel ?
In primul rând consider ca o astfel de întâlnire nu este moral sa aibă loc.
De asemenea , se poate considera ca acțiune primara a ceea ce ar putea intra sub incidența penală.
As dori sa va intreb dacă unul din părinți , dupa o a doua căsătorie isi schimba numele , eu ca fiu al lor (major) cum trebuie sa procedez pentru a avea si eu numele dobândit in urma căsătoriei?
Buna ziua stimati domni , am o intrebare , anume cum formulez o astfel de cerere pe care sa o adresez Domnului Judecator pentru a accepta majorarea maririi pensiei alimentare.
Situatia sta in felul urmator : dispun de o pensie alimentara de 150 de lei dar cheltuielile depasesc cu mult suma si acesti bani sunt insuficienti .Am 18 ani dar continui studiile si stiu ca inca mi se poate acorda aceasta pensie alimentara .

Multumesc mult
Răspuns la discuția Continut defaimator pe internet
În mod normal postările jignitoare sunt considerate SPAM si sunt sterse...
Îţi recomand să te adresezi deţinătorului forumului ;)

Succes ;)
În regulă, am înţeles.
Da,din păcate nu am cum să o scot la capăt...

Mulţumesc oricum pentru interesul acordat.
T.C.
Ok. Însa in cazul în care "mă lua garda" aveam ce sa le zic...:stunned:
nu am spus nimic de persoane !!
Mărefer la trenuri,vagoane,anumite obiecte rutiere feroviare
Dreptul de a fotografia in spatiu public este neingradit.
Daca era interzis exista o lege in acest sens.


//Totuşi ceva care sa-mi dea voie nu exista ? O lege care sa aprobe acest lucru.:-?