avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 784 soluții astăzi
Forum Activitate mrg

Activitate mrg

Bună ziua, aș vrea să știu ce salariu primesti la pun job cu 0,25 normă. Mulțumesc
Răspuns la discuția Drepturi salariale
Mulțumesc
Bună ziua, am dreptul la 4zile de concediu plătite daca mi-am dat demisia după 2 luni si jumătate de lucru ?
Bună ziua, patronul ma obliga sa stau în preaviz de 20 de zile, dar eu nu am cele 90 de zile de proba terminate, are voie?
buna ziua , ma poate ajuta cineva cu un raspuns? cat inseamna clauze abuzive la un credit de 10000 de euro?
am fost la primarie sa-mi declar noua constructie deoarece vreau sa trag curentul electric, mi s-a spus ca-mi trebuie mai intai acel certificat energetic. este adevarat?
daca am fost executata in 2011 ptr. o suma care se apropie de final 2017 ianuarie , executorul poate sa-mi mai trimita dupa 4 ani de plataca mai am inca 18000 de lei?

acum doi ani mi s-a facut poprire pentru o masina din salariu , intre timp am iesit la pensie penalizata, iar fiica mea a continuat sa plateasca, eu neanuntand faptul ca sunt la pensie,acum de la un alt credit m-au anuntat ca vor face poprire cei 33% din pensie. ce pot face?
da avem un proces de predare a masinii prin care atesta ca acel bun a fost ridicat si verificat de catre banca
acea masina a fost luata de banca prin executare silita in noiembrie 2011 si apoi in martie banca m-a anuntat ca a fost vanduta iar eu am fost la primarie sa o radiez in mai si mi s-a spus ca trebuie sa platesc impozit pentru ea inclusiv luna mai 2012