avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 867 soluții astăzi
Forum Activitate casandram

Activitate casandram

Buna ziua avind in vedere modificarile legii evaziunii fiscale as dori sa stiu pt ca am o hotarire definitiva pt evaziune dupa legea veche unde mi a dat 2ani cu suspendare pt va am inchiriat un apartament si cu o paguba minora as vrea sa stiu daca pot cere anularea hotariri s au pot cere rejudecarea pe baza noii legii
Buna ziua am si eu on intrebare referitoare la modificarile aduse legii de evaziune fiscala as dori sa stiu daca se modifica ceva si pt cei care au au fost judecati dupa legea veche as vrea sa stiu daca poate face recurs in anulare s au rejudecarea dupa noua lege reamintesc ca am o hotărîre definitiva pt evaziune fiscala m ai precis sotul meu a inchiriat un apartament iar el intre timp a decedat iar partea cu care sint in conflict pt mostenire mi a facut plingere penala si de aici restul judecarea pt evaziune fiscala care a fost in 2019 am hotarirea definitiva iar prejudiciul este de 2000de lei cu tot cu penalitati si accesori cei de la Anaf ,nu este o paguba materiala dar asa s au gindit sa ma treaca la evaziune in fine hotarirea este din 2019 mai exact si mi a dat doi ani cu suspendare din care a trecut mai bine de 1 an rreamintesc deasemenea nici nu am avut niciodata cazierul patat as dori sa stiu daca pot
Cere recurs in anululare s au rejudecarea pe motivul introduceri modificari la lege ce as putea face pt stergere din cazier multumesc
Discuție PENSIE
Mama mea s-a operat de varice se poate pensiona pe caz de boala ? daca cam cit este pensia de boala la ora actuala avind in vedere ca ea mai are 5ani pina la pensie de drept
as dori sa stiu care sint obiectele de examen pt avocat stagiar scrise si orale adica sa stiu la ce obiecte se da scris si la ce oral merci
as dori sa stiu daca pot profesa ca jurist pt ca am terminat fac de drept s-au se da examen ca la avocat stagiar va multumesc daca ma-ti informa unde si care este tematica
Discuție SNG
as dori sa stiu cind se sustine examenul de admitere ca grefiera SNG si care este este tematica de examen
as dori sa intreb cit ai voie la concediu medical adica cite zile ai drept si daca este platit si trecut in cartea de munca
nu inteleg acest raspuns deci nu se ia in calcul concediul medical dar totusi este un drept
as dori sa stiu daca concedile medicale se adauga ca vechine ori se scad din nr de ani
ESTElegal ca un coleg de munca sa te pirasca la sef este legal acet fapt